Netflix, online akış hizmetleri arenasında devamlı trendleri belirleyen oldu, sadece başlatmış olduğu bu trend herhalde en kötüsü…

Netflix’in ABD’de gizyazı paylaşımını engellemesinden neredeyse bir yıl sonrasında Disney+ da aynı şeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. The Verge‘ün haberine nazaran şirket, üyelerine değişikliğe dair mail göndermeye hazırlanıyor. Disney+ kullanımı, yalnız faturayı ödeyen kullanıcının evindeki cihazlarla sınırlandırılacak. Söz mevzusu karar geçtiğimiz Ağustos ayında ilk kez duyurulmuş ve Eylül ayında da Kanada‘da uygulanmaya başlanmıştı.

Gene Verge’deki bilgilere nazaran, bu yeni koşullar yeni kullanıcılar için aslına bakarsanız uygulanıyor sadece mevcut Disney+ kullanıcılarının “hazırlanmaları” için 14 Mart’a kadar süresi bulunuyor.

Kullananların buna iyi mi “hazırlanabileceği” mevzusunda bir data bulunmuyor. Disney+ İngilizce (ABD) yardım sitesi hesap paylaşımının iyi mi çalışacağına dair şu ifadelere yer veriyor:

Üyeliğinizi neskeniniz haricinde paylaşamazsınız. “Konut” ile kastedilen sizin ana kişisel konutunuz ile ilişkilendirilmiş ve burada yaşayanlar tarafınca kullanılan cihazlardır.

Verilen bu bilgilerin en azından şimdilik Türkiye/Türkçe yardım sayfasında bir karşılığı, hesap paylaşımına dair bir sınırlama uyarısı ve bilgisi yer almıyor.

Üstelik Disney+’ta, Netflix’in aksine, meskeniniz dışından kullanıcıları ek ücret ödeyerek ekleme şansınız yok şeklinde görünüyor. İleride bu şekilde bir uygulama başlayabilir sadece Disney+’ın ücret sayfası şimdilik bu şekilde bir paket sunmuyor.

ABD’de bulunan Disney+ kullanıcıları için bu kurallar ile yaşamı sürdürmenin tek yolu, kendi hesaplarını açmaları olacak şeklinde görünüyor.

Türkiye’deki Disney+ kullanıcıları ise en azından bir süre daha hesap paylaşımının keyfini sürebilir.


Alex Perry’nin haberini Erinç Eröz Türkçeleştirdi

(Toplam: 1, Bugün: 1 )