Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, muhteşem genel kurulda ligden çekilme kararını 3 ay sonraki genel kurula kadar rafa kaldırdıklarını deklare etti.

Galatasaray‘la oynanacak olan Süper Kupa maçına çıkmama yönünde büyük bir talep bulunduğunu kaydeden Ali Koç, iki görüşün bulunduğunu ve oylamaya sunacaklarını söylemiş oldu.

Başkan Ali Koç, Türkiye Kupası’na da minimum 2 yıl katılmayı düşünmediklerini belirtti. 

Ali Koç‘un açıklamalar şu şekilde:

“2 Nisan akşamına kadar Urfa gezi planı yapmayın, bilet almayın diye. En sonunda 2 Nisan gecesindeyim. Aynı çağrıyı gene yapıyorum. Urfa’ya gezi planı yapmayın, Süper Kupa biletlerini rezerve etmeyin. İki opsiyonumuz var, biri Süper Kupa maçına asla çıkmamak birisi ise U19 ile çıkmak. Yaptığımız görüşmelerde köktencilik bir karar alınacaksa Süper Kupa ile başlanmalı dendi. Ben buna dostlarımla birlikte sonuna kadar katılıyorum. İlkesel sebeplerle katılıyorum. Ülke puanı, vatan millet Sakarya diyeceksin, helal olsun diyeceksin, ondan sonrasında da ‘rakibiniz kabul etmedi’ diyeceksin. Karagümrük müsabakasını tarihini değiştirelim diyeceksin, Karagümrük kabul etmezse ne olur diyoruz, hallederiz diyorlar. Karagümrük’ü hallediyorsunuz, Galatasaray’ı halledemiyorsunuz öyleki mi! Sen buranın amirisin, vereceksiniz sonucu geçeceksiniz. 15 Mart’a kadar Süper Kupa tarihini bekleseydiniz. Lanetli midir nedir bu Süper Kupa, bir türlü dikiş tutturamadı. Avrupa’da oynayan, rakibimiz olan takımların federasyonları takvimi değiştirecek, bizim federasyonumuz vatan millet derken Süper Kupa tarihini değiştirmeyerek Fenerbahçe’nin hem şampiyonluk hem Avrupa yoluna taş koyacak. Çıkmayalım diyen o denli oldukça insan var ki. Bir karar vermeliyiz, Süper Kupa maçına asla çıkmama yada U19’la çıkma. Süper Kupa’ya çıkmazsan Türkiye Kupası ve Süper Kupa’ya katılamama. Yöneticilere 1-3 yıl hak mahrumiyeti, bizi yakalamışken bırakmazlar. Mali açıdan oldukça büyük bir bedeli var mı, bilmiyoruz. Geliri yok, onu biliyoruz. Tüm organizasyon için meydana getirilen harcamaları karşılamak zorundayız. Türkiye Kupası’na minimum 2 sürem katılmama düşüncesindeyiz.”