[ad_1]

Mercedes-AMG G63, sadece SUV’ler arasında değil tüm otomobiller arasında çok sıradışı bir araç niteliğinde. Çünkü bu araç aynı anda hem konfor, hem lüks, hem performans hem de arazi kabiliyeti sunabiliyor. Bunların tümünü bir arada sunabilen araç sayısı ise dünyada belki de bir elin parmağını geçmeyecektir.

Onyx Concept adlı bir İngiliz modifiye firması ise zaten muhteşem bir araç olan Mercedes-AMG G63’ü bir adım daha ileriye taşımak istemiş. Ardından da geniş bir gövde kitine ve yükseltilmiş güce sahip bu G63 ortaya çıkmış. Aracın ismi de Mercedes-AMG G63 “Onyx Edition” olarak belirlenmiş. 5.5 litrelik V8 motorundan 570 beygir güç ile 760 Nm tork üreten stok G63’ün diğer bazı hızlı SUV’lerle olan drag yarışlarını da hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. İngiliz Onyx firmasının modifiyeli G63’ünde ise güç değerinin daha da yukarıya, 720 beygire ve torkun da 850 Nm’e taşındığını da öğreniyoruz.

Aracın gövde kitine baktığımızda ise aero ön tamponlar, yeni marşpiyeller, karbonfiber yan hava girişleri, belirgin bir arka difüzör ve orta boyutta bir arka rüzgarlık gibi parçaları görüyoruz. Her iki yanda özel çiftli egzoz çıkışına sahip olan aracın iddialı ve kaslı görünümü ise çamurlukların fazlasıyla genişletilmesi ile başarılmış. Bir de kaput üzerindeki büyük havalandırma oyuntusunu da unutmamak gerek. 

G63 Onyx Edition’ın siyah rengi ile bir bütünlük olması açısından jantları da mat siyah renkte seçilmiş. Bu jantlar aynı zamanda 22 inç gibi oldukça büyük bir boyuta da sahipler. Bu güzel modifiyelerin tümüne sahip olan G63 AMG’nin fiyatı da videodan öğrendiğimiz üzere 264.000$ şeklinde. Bu da Türk Lirası ile doğrudan dönüşüm yapıldığında 1.4 milyon TL’ye denk geliyor.

Kaynak: LivingLifeFast’in YouTube kanalı | Onyx Concept

[ad_2]