Yakında Google Gemini ile telefonunuzdan mesajlaşabileceksiniz.

Teknoloji devinin bir zamanlar Bard olarak bildiğimiz YZ söyleşi robotu yakında Android akıllı telefonlarda yer edinen Google Mesajlar üstünden erişilebilir olacak. Şirket mevzuya dair duyuruyu Pazartesi günü yapmış oldu.

Özellik ilk olarak beta testlerini yapacaklara sunuldu. Böylece eğer 18 yaşından büyüklerse, Gemini YZ söyleşi robotunu mesajlaşma uygulamalarına ekleyebilecekler. Söyleşi robotu şimdilik bir tek İngilizce kullanılabiliyor ve her bölgede sunulmuş değil.

Mesajlar içinde Gemini sizin için taslaklar yazabiliyor, etkinlikler planlayabiliyor ya da bir tek iki lafın belini kırabiliyorsunuz. Gemini kullanabilmek için Google hesabının yanı sıra, Google Mesajlar uygulamasının son sürümü, Pixel 6 ya da daha yenisi, Pixel Fold, Samsung Galaxy S22 ya da daha yenisi yada Samsung Galaxy Z Flip ya da Z Fold cihaza haiz olmanız gerekiyor.

Google, Bard’ı Gemini olarak hem ismen, hem de verimlilik açısından değiştirdi. Sadece vasıta daha geçtiğimiz hafta yaşanmış olan vakada, siyahileri Nazi askerleri olarak gösterdiği görseller üretmesinin peşinden tepkileri de üstüne çekti.


Meera Navlakha’nın haberini Erinç Eröz Türkçeleştirdi

(Toplam: 1, Bugün: 1 )