Google, suni zekâlı söyleşi robotu Bard’ın “gelişmişini”, OpenAI’ın ChatGPT Plus ile yapmış olduğu şeklinde premium ödemeli bir abonelik ile sunacak.

Teknoloji devi, Salı günü 4. çeyrek gelirlerini açıkladığı toplantıda, daha evvelinde duyurduğu Bard Advanced (gelişmiş) modelini ücretli üyelik ile sunacağını belirtti. Şu an için gösterim zamanı ve ücret ile ilgili data bulunmuyor. Bard hali hazırda kullanıcılara parasız sunuluyor, ChatGPT-4 ise Plus aboneliği ile 20 dolar / 500 liralık ödeme planı ile kullanılabiliyor.

Google’a gore Bard Advanced daha “karışık” olması için tasarlandı ve “daha iyi cevapları var.” Bard Advanced, yakında yayınlanacak olan Google’ın fazlaca modlu dil modeli Gemini Ultra’dan enerjisini alacak. Gemini Ultra için belirtilen gösterim zamanı ise 2024’ün başları. Bard şu anda Gemini Pro ile çalışıyor, ki bu da onun GPT-3.5 ile rekabet edebilmesini sağlamak için geliştirilmişti. Google, Ultra’nın GPT-4 ile rekabet edip, kimi durumlarda onu geçebileceğini iddia ediyor.

Google’ın Gemini Ultra için yarattığı heyecana bakacak olursak, kullanıcılarının bu gelişmiş üretici YZ’yı kullanmak için, rakibi OpenAI’ın premium seviyesine belirlediği ücretlere eş bir para ödemesi gerekecek şeklinde görünüyor.


Chance Townsend’in haberini Erinç Eröz Türkçeleştirdi

(Toplam: 1, Bugün: 1 )