[ad_1]

[GÜNCELLEME] Infiniti, Project Black S adlı prototipine ait birçok fotoğraf yayınladı. Bunları haberimizin en altındaki fotoğraf galerisinden görüntüleyebilirsiniz.

2017’de Q60 Project Black S’i tanıtan Infiniti, Formula 1’de kullanılan hibrit teknolojisini yola uyarlamaya çalıştıklarını açıklamıştı. Japon üretici, şimdi de RenaultSport F1 Team’den türettikleri elektrik destek sistemini taşıyan Project Black S prototipini duyurdu. Infiniti Q60 Red Sport 400’ü temel alan araç görsel anlamda 2017’deki sergi modeline benziyor ancak daha güncel bir güç ünitesine sahip.

Project Black S’i yüksek performanslı hibrit üniteler geliştirme konusundaki vizyonlarını temsil ettiğini söyleyen Infiniti, Renault-Nissan-Mitsubishi ortaklığından yararlanacak. 2021 itibarıyla yelpazesinde elektrik desteğine yer vermeye hazırlanan lüks otomobil üreticisi, bu model ailesini Q Inspiration Concept üzerine şekillendirecek.

Infiniti’nin gelecek planları

Yeni Project Black S prototipi Infiniti’nin VR30 kodlu 3.0 litrelik çift turbolu V6’sıyla özel bir enerji geri kazanım sistemini harmanlıyor. Toplamda 571 bg güç üretebilen makine 100 km/s hıza 4 saniyeden kısa sürede ulaşabilecek. Hatırlamanız açısından 2017 konseptinde güç değeri 507 bg idi.

Infiniti Project Black S Prototipi
Infiniti Project Black S Prototipi
Infiniti Project Black S Prototipi

Project Black S üç tane motor jeneratör ünitesi (MGU) kullanıyor. MGU-K adlı sistem frenlemeden kinetik enerji depolarken, MGU-H ikilisi egzoz gazındaki sıcaklıktan kazanım sağlayacak. Bu sayede frenlemede de, ivmelenmede de geri kazanım elde edilebilecek.

“Project Black S, Ortaklık’ın elektriklenme atılımındaki en üst seviyeyi ve Infiniti’nin 2021 ve sonrasındaki vizyonunu en iyi şekilde temsil etmekte.” diyor Infiniti yönetim kurulu başkanı Roland Krueger.

Infiniti Project Black S, 1 Ekim 2018’de Paris Otomobil Fuarı kapsamında sergilenecek.

Kaynak: Infiniti

[ad_2]