Limonun Faydaları Nelerdir :

Limon hastalık ve enfeksiyonlara karşı vücudumuzun korunmasına yardımcı, sağlıklı besinler içerir. İyileştirici gücü yüksek limonun faydaları şöyle:

Limon B2 vitamini, pantotenik asit, riboflavin, Vitamin B6, ve tiamin, yanı sıra, sodyum, çinko, kalsiyum, potasyum, fosfor, demir, manganez, magnezyum ve bakır gibi mineraller içerir.

Karaciğer ve kan temizleyici limon, sindirim sistemi ve böbrekleri temizlemeye yardımcı olur. Bunlar vücudun toksinleri giderilmesinde oldukça yararlıdır.

Limon kandaki iyi kolesterol düzeylerini artırır. Yüksek kan basıncı olan kişiler büyük ölçüde limondan yararlanabilir. Vitamin P ve potasyum içerir.

Limon suyu diş ağrısını rahatlatmaya ve diş eti kanamasını durdurmaya yardımcıdır. Ayrıca dişleri ve diş minesini güçlendirmek ve dişleri beyazlatmak için etkilidir.

Limon; yaşlanma semptomlarının azaltılmasında yararlı büyük antioksidan özelliklerinin yanı sıra, yara izi, egzama, akne ve lekeler gibi diğer cilt hastalıklarına karşı da etkilidir.

Limon stres azaltıcı özelliklere sahiptir ve kişinin ruh hali üzerinde etkileri vardır. Kalp çarpıntısını azaltmak ve iyi bir uykuyu teşvik etmek, gerginlik, anksiyete, sinirlilik ve yorgunluğu rahatlatmak etkileri arasındadır.

Limon güçlü antioksidan özellikleri ile bilinen C vitamininin zengin kaynağıdır. Ayrıca sindirime yardımcı olur. Viral ve bakteriyel enfeksiyonlarla savaşmaya yardım eden doğal bir koruyucudur.

(Toplam: 24, Bugün: 1 )