Lipoliz Nedir – Lipoliz Hakkında Bilgi

Herkes düzgün ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak ister. Hızlı kilo verdirdiğini iddia eden çok sayıda ürün marketlerde yer almaktadır. Buradaki problem bu ürünlerin çoğunun bunu başaramamasıdır. Çeşitli testleri yapılmış çok sayıda uzman doktor tarafından etkisi onaylanmış en son bilim ve teknoloji ürünlerinden biri olan lipoliz son günlerde konuşulan zayıflama yöntemlerinden bir tanesidir.

Lipoliz aslında diyeti, çeşitli egzersizleri deneyip kilo vermeyi de başaran ancak belirli yerlerindeki kilolardan kurtulamayanlar için tedavi amaçlıdır. Böyle sorunları olan insanlar daha çok liposakşın bir diğer ifade ile yağ aldırma yolunu denemekteler. Bu zahmetli yolla yağlarından kurtulmayı başaranların sayısı az değildir. Günümüzde daha kolay ve daha iyi bir alternatif olan lazer lipoziz yöntemi var.

Lipoziz vücut şekillendirme, vücudun belirli bölgelerinde depolanmış yağların parçalanmasını ve yok edilmesini sağlar. Ayrıca çok kilolu olmayıp fazla kilolarından hızlı bir şekilde kurtulmak isteyenler için de uygulanabilir.

Lipoliz ile liposakşın karşılaştırması: Son zamanlarda stres, aşırı yeme ve düzensiz yeme gibi nedenlerle fazladan alınan kilolar sonucu şişmanlayanlar için lipoziz vücut şekillendirme, bu olumsuzluktan kurtulma ideal bir yoldur. Yağ basit bir şekilde ifade edildiğinde yağ hücreleri içerisinde depo edilen bir enerji kaynağıdır. Lazer lipoziz yöntemi depo hücrelerini ortadan kaldırır ve kalıcı yağ azalması sağlar. Bölgesel anestezi ile yapılır ve hastanede tedavi edilme ihtiyacı yoktur. Vücudu sıkıştıran kıyafetleri giyme zorunluluğu yoktur. Bu tedaviyi gören kişi ertesi gün normal aktivitelerini gerçekleştirebilir. Yağ aldırma yoluna göre bölgesel anlamda vücudu sıkılaştırmak adına daha iyi sonuçlar verir.

Lipoziz nerelere uygulanır? Yağ dolu boyun(gıdı) bölgesi, kollardaki yağlı bölgeler, büyük erkek göğüsleri, abdomen, bel bölgesi, kalça bölgesi gibi insan vücudunda bölgesel olarak yağlanmış alanlara lipoliz uygulanabilir.  Son zamanlarda Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlayan bir tedavi şeklidir.

Lazer lipoliz nedir, lipoliz nasıl uygulanır ve lipoliz konusundaki yorumları kısaca ele aldığımız yazımızı bir öneri ile tamamlayacağız. Tedavi olacağınız kliniği seçerken dikkatli olmanız gerekmektedir. Karar vermeden önce bir araştırma yapıp bu tedaviyi görenlerle konuşup sertifikalı bir doktora muayene olmanız önemlidir. Bunun dışında o klinikte tedavi görmüş kişilerle konuşup fikirlerini almanız önerilir.