Microsoft, Copilot’ı iOS ortamına getirmek ve ona müzik yapma gücü kazandırmakla yetinmedi, şimdi başka bir Windows 11 uygulaması da Copilot’a haiz olacak.

TechRadar‘ın haberine gore, uygulamaları kontrol edenler, son dönemde Notepad’in, sadık not defteri yardımcımızın Copilot özelliklerine haiz yeni bir sürümünü kontrol ediyor.

Peki Copilot, Not Defteri’nde ne işe yarayacak? Kullanıcılar bir metni ya da kod satırını seçip sağ klikledikten sonrasında, Copilot’ın seçili metin ya da kodu kendilerine açıklamasını sağlayabiliyor. Şu an için bu özelliğin ne kadar yararlı olabileceğini kestirmek güç. Aynı şekilde, hepimizin kullanımına ne süre sunulacağını da bilemiyoruz.

Bu yeni uygulama kontrol sürümünde, Ekran Alıntısı Aracı için de bir güncelleme bulunuyor, yeni güncelleme ile kullanıcılar aldıkları ekran görüntülerine ok şeklinde şeyler ekleyebilecek.

Gördüğümüz en “bomba tesiri yaratacak” güncelleme değil, sadece uygulamaların şu anki versiyonları bu özelliklerden yoksun, şu demek oluyor ki bizim için artı olacakları kati.

Ek olarak, Microsoft’un suni zekâyı ekleyebildiği her şeye ekleme çabasını da gözler önüne koyuyor.


Alex Perry’nin haberini Erinç Eröz Türkçeleştirdi

(Toplam: 1, Bugün: 1 )