Barselona’da düzenlenen MWC 2024, telefonlar, katlanabilir ürünler ve laptoplar şeklinde çeşitli kategorilerde en yeni teknolojilerin sahne almış olduğu bir etkinlik oldu.

Peki ya kalbimizi çalanlar hangileriydi? İşte sizin için seçtiğimiz, MWC’nin en iyi telefonu, en iyi katlanabilir ürünü, en iyi laptopu ve en iyi akıllı gözlüğü. Bunun haricinde bir de “en iyi konsept” ödülünü de dikkatsizlik etmedik.

MWC 2024’ün En İyileri

En iyi laptop: Samsung Galaxy Book 4 Ultra

Samsung içinde 3’ü 1 arada ve bir iş istasyonunun bulunmuş olduğu yeni bir Samsung Galaxy Book 4 ailesi tanıttı.
Fotoğraf: Samsung

Samsung akıllı telefon mevzusunda aslına bakarsan kendini kanıtlamış bir marka. Galaxy S serisiyle Apple’ın iPhone’una kim bilir en kuvvetli rakip olarak piyasada. Sadece Apple’ın başka bir kategoride de Samsung’dan endişelenmeye başlaması lazım: Laptoplar.

Eğer bir Samsung laptop almayı planlıyorsanız, Galaxy Book serisine yönlenmenizi tavsiye ederiz. Galaxy Book 3 ailesi, bilhassa Galaxy Book 3 Ultra’yla beraber laptop pazarında büyük bir tesir yarattı. Şimdiyse Samsung, yeni Galaxy Book 4 Ultra ile gene aynısını hayata geçirmeye hazırlanıyor. Intel Core Ultra 7 yada 9 işlemci, Nvidia GeForce RTX 4070 GPU, 16 GB RAM ve 1 TB SSD şeklinde kuvvetli donanımlarla geliyor.

MWC 2024’de Galaxy Book 4 Ultra’yla zaman geçirdiğimizde, aşırı yüksek performansı bizi etkilemeyi başardı.

En iyi akıllı telefon: Infinix’in renk değiştiren telefonu

Infinix’in renk değiştiren telefonu.
Fotoğraf: Stan Schroeder

Infinix’in renk değiştiren telefonu, MWC 2024’ün öne çıkan ürünlerden biri oldu. CES 2024’te de gösterilen telefon, E-Ink Prism teknolojisiyle, yüksek verimlilik sunarken, renk değiştiren bir kasaya haiz.

Telefonun rengini kişisel tercihinize göre değiştirebiliyorsunuz. Ancak henüz telefon satışa sunulmuş değil. Engadget’a göre Infinix’in ürünün termal performansı ve kalınlığıyla ilgili çözmesi gereken sorunlar bulunuyor. Ancak yine de satışa sunulursa, renk değiştiren bir telefonun popüler olması kesin gibi görünüyor.

En iyi katlanabilir ürün: Motorola’nın bükülebilir cihazı

Fotoğraf: Stan Schroeder / Mashable

Motorola’nın 2016 yılından beri bileğinize sarabileceğiniz bir telefon konsepti üzerinde çalıştığı biliniyor. Yıl artık 2024 ve mobil donanım şirketi bu garip ve konsept cihazı mükemmelleştirmeye devam ediyor.

Mashable’dan Stan Schroeder, bileklik benzeri telefonu MWC 2024’te deneme şansı buldu. Cihazın pOLED ekranı, bükülmesini mümkün kılarak, çadır modu gibi farklı pozisyonlarda kalmasını sağlıyor.

Öylesine göze çarpan bir ürün ki, bu bükülebilen cihaz bizim MWC 2024’te gördüğümüz en ilginç ürünler listemizde de yer alıyor.

En iyi akıllı gözlük: XReal Air 2 Ultra

Fotoğraf: Stan Schroeder

XReal Air 2 Ultra akıllı gözlük, CES 2024’te olduğu gibi bizi etkilemeye ve akıllı gözlüklere öncülük yapmaya devam ediyor.

Bu gözlük ister istemez Apple Vision Pro’nun asıl olmak istediği hale sahip: hafif, şık ve rahat. Ayrıca video çıkışa sahip Windows PC, MacBook veya PS5 gibi her türlü USB-C cihazına bağlanabiliyor. Kolayca bağlayıp, içeriği önünüzdeki devasa sanal ekranda tüketebiliyorsunuz.

Bunun dışında XReal Air 2 Ultra, Vision Pro ve Quest 3 gibi uzamsal bilgi işlem ve artırılmış gerçeklik (AR) özelliklerine de sahip. Yani Meta ve Apple kendine dikkat etsin

En iyi konsept: Lenovo ThinkBook Şeffaf Ekranlı Laptop

Lenovo’nun ilgi çekici şeffaf laptopu, CES 2024’te dikkatleri üstüne çeken LG’nin şeffaf TV’si şeklinde şovun kim bilir en oldukca ilgi çeken konsepti oldu. LG’nin paneli şeklinde Lenovo’nun konsept laptopunun da ekranının arkasını görebiliyorsunuz. “Niçin bu şekilde bir şeye gerekseme duyayım?” diye sorabilirsiniz. Duymuyorsunuz aslına bakarsan. Şimdilik bir tek hava atmaya yarıyor şeklinde görünüyor.

MWC 2024’ün en iyisi.
Fotoğraf: Joe Maldonado / Mashable

Gene de Lenovo ThinkBook Saydam Ekranlı laptopun, 17.3 inç’lik miniLED ekranıyle MWC 2024’ün en ilgi çeken ürünü bulunduğunu söylemek zorundayız.


Stan Schroeder ve Kimberly Gedeon’un makalesini Özgür Yıldız Türkçeleştirdi.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )