novsen-elektrik-distributorlugunde-palazzoli-guvencesi

Novsen Markası, ortalama 10 yılı aşkın süredir, çeşitli üretim gruplarının ve global endüstri müesseselerinin Türkiye Distribütörlüğünü gerçekleştiriyor. Bu markalar içinde bulunan ve 120 senedir sektöre yön veren Palazzoli, Novsen Elektrik distribütörlüğünde Türkiye pazarında yoğun ilgi görüyor.

Novsen uzmanlığıyla piyasaya sunuşan Palazzoli, yüzyılı aşkın şekilde, yüksek güvenlik ve dayanıklılık standartları ile dünyanın en oldukça güvenilen markalarının başlangıcında geliyor.

Standart Uygulamalar İçin Yüksek Performans

Terbox Buatlar

Palazzoli’nin standart uygulamalar için ürettiği TERBOX serisi, geri dönüştürülebilir teknopolimerden üretilen bağlantı kutuları, sıkıntılı olmayan her ortamda kullanıma uygun.

terbox-buatlar

Yuvarlak ve dikdörtgen olacak şekilde versiyonları mevcut. Yuvarlak versiyon IP44 derecesinde koruma sunarken, dikdörtgen versiyon IP56 derecesinde koruma sunuyor. Kutuların alt kısmında DIN kılavuzları, elektronik kartlar, terminal blokları vb. benzer biçimde ufak aksesuarların takılmasına olanak tanıyan kılavuzlar buluyor. Bu buatlar, uzun ömürlü oluşuyla elektrik tesisatlarında yüksek performans sunuyor.

Unibox Buatlar

Alüminyum alaşımlı UNIBOX serisi üniversal buatlar, standart uygulamaların daha sıkıntılı alanlarında kullanılmak suretiyle üretiliyor. Alüminyum alaşım yardımıyla, dış etkilere karşı oldukça dirençli hale geliyor.

unibox-buatlar

Kolay monte edilebilir şekilde üretilen bu buatlar, IP66/IP67 derecesinde toz ve su geçirmezdir.

Ağır Hizmet Uygumalarında Palazzoli Güvencesi

Taisbox Serisi Buatlar

Endüstriyel sistemlerin en sıkıntılı koşullarına karşı Palazzoli; toksik gazlar üretmeyen, kimyasallara karşı yüksek dirençli olan, yüksek basınca ve yüksek sıcaklığa dayanıklı, yangın geciktirici bir araç-gereç olan termoset GRP’den TAISBOX buatları üretiyor. Eskimeyen elastomerden yapılmış hususi contalar, ihtimaller içinde su baskınlarına maruz kalan alanlara IP68’e kadar koruma derecesini güvence eder.

taisbox-serisi-buatlar

Kimya endüstrileri, endüstriyel tesisler, havaalanları, soğuk odalar ve tozlu, tuzlu ve aşındırıcı atmosfer için de ek olarak uygundur.

Palazzoli, TAISBOX serisi modüler buatlar, panoya montaj için ufak boyutlarda ve endüstriyel tesislerde duvara montaj için orta ve büyük boyutlarda olmak suretiyle iki ana alternatifle sunuyor. Bu buatlar tamamen kapalı yada rakor boşlukları açılmış şekilde sipariş edilebiliyor.

Alucase Serisi Buatlar

ALUCASE buatlar, geniş boyut alternatifleriyle, ağır hizmet uygulamalarında, aşındırıcı ve ıslak ortamlarda kullanılmak suretiyle alüminyum alaşımlı olarak üretiliyor. Bilhassa denizcilik uygulamalarında tercih edilen ve kimyasal etkilere dirençli olan bu buatlar, IP67 seviyesinde toz ve su geçirmez.

IK10 derecesinde darbe ve ezilmelere karşı oldukça dayanıklı. ALUCASE buatlar, kapalı kutu olarak yada rakor boşlukları açılmış şekilde kullanıcıya sunuluyor. TAISBOX serisinde olduğu benzer biçimde DIN rayı ve bu rayı gösteren saydam kapaklı versiyonu mevcut. 

Firebox Yangına Dayanıklı Buatlar

FIREBOX serisi, yangına dayanıklı, fireproof buatlar, DIN 4102-12’ye gore E30, E60, E90 sınıfında sertifikalandırılmıştır.

firebox-yangina-dayanikli-buatlar

Palazzoli fireproof buatlar, yangın anında, acil durum aydınlatması ve yangın alarm sistemleri benzer biçimde eleştiri hizmetlerinin yanı sıra, yangın kurtarmayı organize etmek için kafi süre süresince çalışır.

1000◦C’da 90 dakika, 930◦C’da 120 dakika süresince yanmaz ve bu şekilde yangın anında bile emek verme garantisi verir. FIREBOX yangına dayanıklı buatlar, teknopolimer araç-gereç yada çelikten üretiliyor. Halojensiz teknopolimeler malzemeden üretilen fireproof buatlar IP56, çelikten üretilen fireproof buatlar IP66 derecesinde toz ve su geçirmezdir.

Patlayıcı Ortamlarda Maksimum Güvenlik – Exproof Buatlar

Kimyasal boyahaneler benzer biçimde patlayıcı ortamlarda bulunan toz ve gazlar yardımıyla istenmeyen patlamalar, parlamalar oluşabilir. Bu yüzden patlayıcı, tutuşucu gazların ve tozların bulunmuş olduğu ortamlarda exproof ekipmanların kullanılması gerekiyor.

Unibox-Exu Exproof Buatlar

UNIBOX-EXU alüminyum alaşımlı bağlantı kutuları, ATEX Direktifi 2014/34/UE’de tanımlandığı benzer biçimde patlama tehlikesi olan alanlardaki uygulamalar için uygun. Palazzoli tarafınca, IP66/IP67 koruma derecesini güvence eden su geçirmez kapakla beraber sunuluyor. Bu buatlar, ATEX Bölge 2 ve 22 için uygun.

unibox-exu-exproof-buatlar

Taisbox-Ex ve Taisbox-Exu Exproof Buatlar

Yanıcı ve parlayıcı tozların ve gazların bulunmuş olduğu ortamlar için sunulan TAISBOX–EX ve TAISBOX-EXU buatlar, ATEX Direktifi 2014/34/UE’de tanımlandığı benzer biçimde patlayıcı ortamlarda kullanıma uygun.

taisbox-ex-ve-taisbox-exu-expoof-buatlarAntistatik özellikli bu buatlar, yüksek ısı ve yüksek sıcaklığa dayanıklı termoset GRP’den üretiliyor. Kapak, paslanmaz çelik vidalarla arka kutuya tutturulurken, sızdırmaması için, eskimeyen elastomerden yapılmış conta kullanılyor. Geniş boyut seçeneklerine haiz TAISBOX-EX ve TAISBOX-EXU buatların kapalı kutu yada rakor girişleri açılmış versiyonları mevcut. IP66/IP67 seviyesinde toz ve su geçirmez olan bu buatlar ATEX Bölge 1, 2, 21, 22 için uygun.

Alucase-Exu Exproof Buatlar

ALUCASE-EXU exproof buatlar, patlama tehlikesi olan alanlardaki uygulamalar için uygun, alüminyum alaşımlı, su geçirmez kutular olarak tasarlanıyor.

alucase-exu-exproof-buatlarArka kutu ve kapak, floro-zirkonyum işlemi ile ekolojik korozyon önleyici pasivasyon ile işleniyor ve sıcak polimerize ile çizilmeye karşı dayanıklı, eskimeyen, toksik olmayan polyester boya ile tamamlanıyor. Kapak, paslanmaz çelik vidalarla arka kutuya tutturulurken, sızdırmaması için, eskimeyen elastomerden yapılmış bir conta ile monte ediliyor. IP66/IP67 seviyesinde toz ve su geçirmez olan bu buatlar ATEX Bölge 1, 2, 21, 22 için uygun.

Palazzoli, exproof buatlar için kendi fabrikasında, müşterinin istediği metrik ölçülerde, istenildiği kadar rakor girişleri açıp tamamen uygulamaya hususi exproof buatlar üretebiliyor. ATEX buat talep formuna ulaşmak ve Palazzoli buatlar için daha çok data almak için www.novsen.com / www.novsen.com.tr web adreslerinden ve [email protected] adresinden Novsen’e ulaşabilirsiniz.