Teknoloji, mobil kontakt, madencilik, gayrimenkul geliştirme ve işletmeciliği başta olmak suretiyle Türkiye’nin ekonomisine güç katacak yatırımlar gerçekleştiren Mıstaçoğlu Tüm ortaklık, grup şirketi AGM A.Ş.’nin dünyanın önde gelen teknoloji markası OPPO‘nun stratejik iş ortağı olması mevzusunda mühim bir anlaşmaya imza attı.

Antak kalma, ortak satış ve pazarlama emek harcamaları, hizmet operasyonları ve mahalli üretim girişimleri dahil olmak suretiyle iş birliğinin çeşitli yanlarını kapsıyor. Antak kalma çerçevesinde AGM, OPPO ürünlerinin mahalli üretimini İstanbul Tuzla’da bulunan fabrikasında üstlenecek. Bunun, GSM sektöründe istihdam, yurt dışından informasyon transferi ve teknoloji gelişimi açısından Türkiye ekonomisine katma kıymet yaratacak devasa bir adım bulunduğunun altı çiziliyor.

OPPO ve AGM yöneticilerinin katılmış olduğu imza töreninde OPPO MEA Başkanı Chico Zhou, ortaklığın önemine dikkat çekerek, “Bu mühim ortaklık, karşılıklı gelişme, yenilikçilik ve Türk müşterilerimize ve iş ortaklarımıza muhteşem ürün ve hizmetler sunmaya odaklanan ortak bir vizyonu yansıtıyor” dedi.

“Türkiye’yi akıllı cep telefonu üretimi mevzusunda bir dünya üssü yapacağız”

Meydana gelen iş birliği ile Türkiye’nin OPPO’nun yurt dışındaki en mühim ve kuvvetli pazarlarından biri olacağına dikkat çeken Mıstaçoğlu Tüm ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Mıstaçoğlu ise, “Birçok mühim kilometre taşını içeren bu ortaklık, şirketimiz açısından gurur verici olmasıyla birlikte, Türkiye’nin ulusal ticari gücüne güç katacak bir yatırım oldu. Yeni dönemle beraber vatanımızda yapılacak yüksek teknolojiye dayalı üretimin, istihdama katkısının yanı sıra yüksek hızla gelişen teknolojinin gelişimini kolaylaştırması açısından da mühim bulunduğunu düşünüyoruz. Bu adımın ülkemizin geleceğine yapacağı katkı ve inovasyon potansiyeli bizlere büyük mutluluk veriyor. Gayemiz kısa bir süre içeresinde ülkemizi akıllı cep telefonu üretimi mevzusunda bir dünyada önde gelen ülkelerden biri konumuna getirmek ve tüm dünyaya teknolojik bu ürünleri ihraç etmek” şeklinde konuştu.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )