Saç dökülmesi, kepeklenme benzer biçimde problemler nerede ise her insanın hayatında bir kez de olsa karşılaşabileceği durumlardan bir tanesidir. Bu aşamada patates suyu saç sağlığınızı geri kazandırmanızda yararlı olabilir. İçerdiği enzimler saç derisindeki kan akşını artırarak dökülme ve kepeklenmeye iyi gelir.

SAÇLARI BESLİYOR

Bir tane patatesi iyice yıkayıp kabuğunu soyun. Sonrasında ufak parçalara kati ve rendeden geçirerek pürüzsüz bir patates püresi elde edene kadar işlemi sürdürün. Eğer püre yoğun gelirse, birazcık su ilave ederek kıvamını istediğiniz benzer biçimde ayarlayabilirsiniz. Hazırladığınız patates püresini tülbent yada süzgeç kullanarak suyunu sıkın ve ayrı bir kaba alın.

Patates enzimleri içeren meyve suyu, saç köklerini besler, saç derisini temizler ve saçları parlak hale getirir. Meydana getirilen araştırmalar, saç derisindeki kan dolaşımını artırmanın yanı sıra masajın saçın kuvvetlenmesine de katkı sağladığını göstermektedir. Bu organik patates püresi maskesi, saç derisinin sağlığını iyileştirerek kuvvetli ve parlak saçlara katkıda bulunabilir.

Patates suyunu saçınıza sürdüğünüzde etkisine inanamayacaksınız Meğer deva suyundaymış

PATATES SUYUNUN SAÇA FAYDALARI

Saç Derisini Besleme: Patates suyu, saç derisine potasyum, vitamin C ve B6 benzer biçimde gıda maddelerini sağlayabilir. Bu, saç derisini besleyerek sıhhatli bir saç büyümesine katkıda bulunabilir.

Saçı Nemlendirme: Patates suyu, muhteviyatında bulunan su yardımıyla saçları nemlendirebilir. Bu da kuru ve cansız saçların daha yumuşak ve parlak görünmesine destek olabilir.

Kepek Problemlerine Destek Olma: Patates suyu, saç derisindeki kuruluğu azaltarak kepek oluşumunu engelleyebilir.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )