Rekabet Kurumunun web sitesinde yer edinen duyuruya gore, Kurul, MAT Metal BV hisselerinin tamamının ATA Steel lnvestments BV tarafınca devralınması işleminin izne doğal olarak olmadığına karar verdi.

AGCO Corporation ve Trimble Inc.’in belirli varlıklarından oluşacak ortak girişim Trimble Solutions, LLC’nin ortak kontrolünün AGCO Corporation ve Trimble Inc. tarafınca devralınması işlemi onaylandı.

Transpet Petrolcülük AŞ’nin negatif tek kontrolünde bulunan Türk Ytong AŞ’nin ortak kontrolünün Xella Baustoffe GmbH ve Demiren Tüm ortaklık AŞ tarafınca devralınması işlemi uygun bulunmuş oldu.

Aluflexpack AG’nin tek kontrolünün, One Rock Capital Partners, LLC’nin bağlı ortaklıkları tarafınca yönetilen bir fonun dolaylı iştiraki olan Constantia Flexibles GmbH tarafınca devralınması işlemine izin verilmesi kararlaştırıldı.

GGW Group GmbH’nin ortak kontrolünün Permira Holdings Ltd. ile Hg Pooled Management Ltd. tarafınca devralınması işlemine izin verildi.

Net Zero North Sea Storage Holdings Ltd. ve nihai olarak Net Zero North Sea Storage üstündeki ortak kontrolün, ilgili iştirakleri vesilesiyle BP p.l.c. ve Equnior ASA tarafınca devralınması işlemi uygun bulunmuş oldu.

Qatar Investment Authority ve Şahenk Ailesi tarafınca ortak denetim edilen Doğuş Gezim Sıhhat Yatırımları ve İşletmeciliği Endüstri ve Tecim AŞ’nin tamamının Orjin İstinyepark İstanbul Gayrimenkul Yatırım AŞ tarafınca devralınması suretiyle İstinye Yönetim Hiz. ve Tic. AŞ üstünde tek denetim tesis edilmesi işlemine izin verilmesi kararlaştırıldı.

Teck Resources Ltd.’nin elinde bulundurduğu kömür iş kolu ve varlıklarındaki belli bir orandaki hissedarlığının Glencore plc tarafınca dolaylı olarak devralınması işlemine izin verildi.

TecInvest S.a.r.l.’nin tek kontrolünün ve direkt yada dolaylı olarak ihraç edilmiş ve tedavüldeki tüm menkul kıymetlerinin Bruker Corporation’ın iştiraki Bruker Invest AG tarafınca devralınması işlemi uygun bulunmuş oldu.

Propars Teknoloji AŞ hisselerinin Mega Merchant E-Tecim Satış ve Pazarlama AŞ’nin bağlı olduğu Mega Merchant Holdings Ltd. Şti. tarafınca devralınması işlemine izin verildi.

United States Steel Corporation’un tek kontrolünün Nippon Steel North America, Inc. vesilesiyle Nippon Steel Corporation tarafınca devralınması işlemine izin verilmesi kararlaştırıldı.