Samsung Galaxy S23 Ultra’nın dokunmatik ekran sorunlarıyla ilgili haberimizi okuduysanız “Galiba bu kullananların Galaxy S24 Ultra’ya geçmeleri daha hayırlı olabilir” demiş olmanız kuvvetle olası. Bu kullanıcılar habere mevzu dokunmatik ekran problemlerinden kaçınsa da, bilhassa kamera söz mevzusu olduğunda, cihazlarında bazı problemlerle karşı karşıya kaldılar.

Galaxy S24 Ultra’nın kamera problemlerine ilişkin şikayetler birikiyor

Bu senenin sonlarında piyasaya sürülen en yeni nesil Samsung Galaxy akıllı telefonları raflarda yerini aldığından beri bazı kullanıcılar Galaxy S24 Ultra’da devam eden kamera sorunlarıyla uğraşıyor.

TechRadar’ın da belirttiği suretiyle, Android kullanıcıları beyaz dengesi ve aşırı pozlama sorunları, kamerada “anormal” kırmızı renklerin ortaya çıkması ve telefoto görüntülerde bozulma sorunlarıyla karşılaştıklarını bildiriyor.

Samsung’un içinden edindiği haberlerle tanınan X kullanıcısı @UniverseIce’ın aktardığına göre yaklaşan bir güncelleme ile sorunlar çözülecek. @UniverseIce paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Samsung Galaxy S24 Ultra, bir sonraki ‘kamera yazılım güncellemesinde’ telefoto görüntü kalitesi, hatalı beyaz dengesi ve anormal kırmızı renk dahil olmak üzere birçok kamera sorununu iyileştirecek ancak kesin bir zaman çizelgesi vermediler. Umarım Nisan ayı içerisinde çözebilirler.

Mashable US, Samsung Galaxy S24 Ultra’yı inceledi ancak elimize gelen cihazda böyle bir sorun fark etmedik. Fakat şunu da belirtmek gerekir ki Samsung telefonun kamerasına ilişkin sorunları çözmek üzere şu ana dek iki güncelleme yayınlama yayınladı.

TechRadar, Şubat ayı güncellemesinin “enstantane hızını, video netliğini ve otomatik pozlama ve renk seçimlerini iyileştirdiğini” belirtti. Mart ayındaki bir başka güncelleme ise “kamera kalitesi ve kullanışlılığında iyileştirmeler” içeriyordu. Söz mevzusu Mart güncellemesi bazı kullanıcılar için beyaz dengesi sorunlarını düzeltti hepsi için değil…

Samsung’un sunmuş olacağı üçüncü güncelleme cihazın geleceği için dirimsel öneme haiz.


Matt Binder, Mashable’da muhabir / Metin Aktaşoğlu tarafınca Türkçeleştirildi

(Toplam: 1, Bugün: 1 )