CNBC’nin Samsung Başkan Yardımcısı Won-Joon Choi ile yapmış olduğu röportajda söylediği kadarıyla, şirket Bixby adlı sesli yardımcısına ciddi anlamda dikkatini vermeyi planlıyor.

Siri işine bak kardeşim! Bixby güncelleniyor…

Samsung’un Başkan Yardımcısı, rakiplerinin arkasında kalmayı istemediklerini belirttiği açıklamasında, firmanın sesli yardımcısı için “üretici YZ ve geniş dil modeli teknolojisine”yatırım yaptığını söylüyor.

Söz mevzusu YZ güncellemesinin ne vakit geleceğini bilemiyoruz. Aynı şekilde, hangi Samsung cihazların bu yeni YZ teknolojisine kavuşacağını da bilmiyoruz. Sadece bildiğimiz şey şu, Bixby’yi “güçlendirme” planı, uzun süredir Samsung’un aklında. Geçtiğimiz yıl düzenlenen Galaxy Unpacked 2023 etkinliğinde, Başkan Yardımcısı Junho Park, Samsung’un cihazları için yeni YZ özelliklerini geliştirme planlarını açıklamıştı.

Bixby, 2017 senesinde ilk kez tanıtıldığından bu yana, amiral gemilerinden, A serisi cihazlara, hatta Galaxy Flip’e kadar pek oldukca Galaxy cihazda kullanılabilir durumda. Şimdiye kadar Bixby ile oldukca fazla iş başarabildiğinizi söylemek zor. Sadece Samsung yöneticileri, yakında -biraz da YZ desteği ile- Bixby ile her şeyi yapabilmenizi umuyor…


Chance Townsend’in haberini Erinç Eröz Türkçeleştirdi