“İnsanın en iyi arkadaşı ChatGPT şeklinde söyleşi robotları mı olacak acaba?” diye düşünenler 2023 süresince başımızın etini yediler… Bu dostlarımızın bir kısmını “Aynen kardeşim” diye başımızdan savmış olabiliriz sadece bazı yeni gelişmeler teknoloji platformlarının bu geyiğin sevdalılarını başımıza sarmaya doymadıklarını gösteriyor.

Bunlardan biri de Snapchat. Popüler toplumsal medya platformu, kullanıcılarına enerjisini üretken suni zekâdan alan evcil hayvanlar sunmayı planlıyor. Evet, olur da bir arkadaşa gerekseme duyarsanız suni zekâlı evcil hayvanınıza başvurabileceksiniz.

Haber hemen hemen Snapchat tarafınca bir resmi açıklamaya dönüşmüş değil sadece görünüşe bakılırsa seçenek Snapchat+ abonelerine sunuluyor. SocialMediaToday ve ZD Net yeni özellik hakkında bazı bilgiler vermekte.

Twitter/X kullanıcısı Jonah Manzano ise yeni YZ hususi durumunu gösteren ekran görüntüleri yayınladı. Gerçek yada düşsel bir evcil hayvana dayalı bir Bitmoji oluşturmak için YZ’den destek alıyor sadece fikrin tam olarak iyi mi çalmış olduğu hemen hemen belli değil.

Ekran görüntüleri, evcil hayvanınızı oluşturabileceğinizi ve arkasından onu Snapchat haritanızda yanınızda gösterebileceğinizi gösteriyor. Bu sempatik bir özellik fakat bununla birlikte pek işe yaramıyor şeklinde görünüyor.

Sanırım bugünlerde her şey bir halde YZ’ye dokunmak zorunda. Listeye evcil hayvanları da eklemiş olduk.


Tim Marcin, Mashable’da muhabir / Metin Aktaşoğlu tarafınca yerelleştirildi