Telefonun Pil Ömrünü Uzatmak İçin Neler Yapılmalıdır

Cep telefonları tam boyutlu bilgisayar fonksiyonları yanı sıra, GPS ile navigasyon ya da bir araba başlangıç ​​olarak bir masaüstü bilgisayar yapamaz bazı şeyler, birçok performans giderek artan sayıda, inanılmaz sofistike büyüdü. Akıllı telefon sahipleri yüzde 25’i kendi telefonlarında kendi internet tarama çoğunu yapmak. Bulundu A 2011 Pew Internet Project anket ikilem daha telefonunuza bağlıdır, daha hızlı onun pil tüketimini olacak olmasıdır. Ekran, işlemci ve depolama teknolojisi önemli ölçüde gelişmiş olsa da, lityum-iyon pilleri 15 yıl içinde çok değişmemiştir. Pil verimliliği artan iyileştirmeler kadar güç ve ekran boyutu ve parlaklığı yanı sıra 3G ve 4G radyo işleyerek çıkmıştır edilmiş, Wi-Fi ve Bluetooth antenler, HD kameralar, GPS ve diğer donanım çeşitli, hepsi güç gerektirir. Telefonunuzda pil ömrünü korumak için, bunların yerine otomatik size ne optimize etmek ve elle birkaç görevleri gerçekleştirmek, size ihtiyacım yok ne kapatın. Her iki ücretleri arasındaki zaman artırmak ve batarya kullanılabilir yaşamına katkıda bulunmaktadır.

Talimatlar

  • 1

   Ekran önemli ölçüde pil ömrünü artırmak için Dim. Telefonunuzun ekranında cihazın en büyük güç beraberlik, ve öyle parlak, hem çizer daha güçtür. Eğer rahat hissediyorum o kadar çok loş. Düşük ışık koşullarında ekranı karartır telefonun otomatik parlaklık ayarı, manuel parlaklığı azaltarak kadar etkili değildir.

  • 2

   Eğer kullanmadığınız zamanlarda ekran kararabilir için kısa ekran zaman aşımı aralığını ayarlayın. Zaman aşımı çok kısa ise, düzenli içerik okurken zaman aşımına onu tutmak için ekrana dokunmak zorunda kalabilirsiniz. Pil tüketen görevleri sık sık onları ne zaman – – çoğunlukla e-posta kontrol veya SMS mesajları göndermek gibi kısa görevler için telefon kullanıyorsanız Ancak, daha kısa bir zaman aşımı aralığı var zaman önemli batarya tasarruf göreceksiniz.

  • 3

   Uygulama güncellemeleri ve eşitler sıklığını azaltmak. Örneğin, otomatik olarak, bu yüzden sürekli arka planda çalışan değildir, ya da tüm adresinden telefonu kullanmıyor yaparken manuel yerine güncelleme için sosyal-medya uygulamaları ayarlayın. Apple’ın iCloud de sık sık eşitler ve ihtiyacınız olmadığında bunu kapatmak gerekir.

  • 4

   Gereksiz aletler ve animasyonlar ortadan kaldırın. Birçok telefonlarda, ana ekranda çan ve ıslık sık sık haber ya da hava durumu güncelleme ya da statik bir resim yeterli olacaktır animasyonlar kullanıyorsanız, özellikle önemli kaynaklarını kullanabilir.

  • 5

   Bunları kullanmadığınız zaman Bluetooth, Wi-Fi ve GPS devre dışı bırakın. Telefonunuzda her alıcı veya verici bağlamadan bile suyu kullanır ve Bluetooth ve Wi-Fi hem de periyodik olarak daha da pil şarj kadar kullanarak, arka planda cihazları aramak. Bazı akıllı onlar gerekli değildir olduğunuzda bu antenler etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için izin veren bir widget içerir. 3G veya 4G hizmeti olmadan bir alanda olduğunuzda, telefonunuz olmadığını hizmet için arama pil-aç çaba harcayacak, onları da devre dışı bırakmayı düşünün.

  • 6

   Telefonunuzun işletim sistemi tek bir varsa Battery Saver veya Güç Tasarrufu modunu kullanın. Bu özellikler, arka plan uygulamaları, widget, animasyonlar ve ekran parlaklığını da dahil olmak üzere pil gücü sap fonksiyonları, kontrol etmek için yardımcı olur. Android için JuiceDefender veya Battery Saver gibi üçüncü parti uygulamalar daha da güç tasarrufu yardımcı olabilir.

  • 7

   Telefonunuz Organik Işık Yayan Diyot ekran kullanıyorsa, telefonunuzun arka plan olarak koyu renkli bir duvar kağıdı kullanmak. OLED piksel kadar güç tasarrufu olası sonuçları kadar karanlık gibi birçok piksel tutmak, ayrı ayrı yanar. Ne yazık ki, bu yöntem sabit bir seviyede kalır bir arka kullanmak LCD ekranlar, çalışmaz.

(Toplam: 13, Bugün: 1 )

Leave a reply:

Site Footer

Sliding Sidebar