Uçmak stresli bir iş. Bu işi daha kolay hâle getirebileceğinizi biliyor musunuz? TikTok üstünde viral olan bir video, uçuş numaranız ve bir kısa mesajla, uçuş deneyiminizi iyi mi kolaylaştırabileceğinizi gösteriyor.

Eğer daha ilkin uçtuysanız, kimi zaman bunun zorlukları bulunduğunu da fark etmişsinizdir. Son dakika gelen kapı değişikliklerinden, havalimanında geciken ve iptal olan uçuşlara kadar takip etmeniz ihtiyaç duyulan oldukca şey var.

Sadece şanslıyız, zira oldukca kolay bir çözüm yardımıyla, uçuşunuzla ilgili her türlü ihtiyaç duyulan bilgiye ulaşabilirsiniz.

İpucu videosu viral oldu

Geçmişte havayolu çalışanı bulunduğunu söyleyen Darby Maloney, TikTok üstünde bir ipucu paylaştı ve bu ipucu videosu kısa sürede viral oldu.

Ilk olarak, uçuş numaranızı kendinize kısa bildiri gönderin. Bunu yaparken, havayolunuzu gösteren kodu eklemeyi de ihmal etmeyin. Örneğin Türk Hava Yolları’nın uçuş kodu Türk Kuşu anlamına da gelen TK.

Uçuş numaranızı kendinize kısa bildiri olarak göndermeniz kafi

Gönderdiğiniz kısa bildiri, tıklanabilir bir bağlantı olarak belirecek, üstüne dokunun ve “Uçuşu Önizlemesi” seçeneğini seçin.

“Uçuş önizlemesi” seçeneğine tıklayın

Böylece, uçuşunuzla ilgili tüm mühim bilgilere ulaşabileceksiniz. Uçuşun durumunu, kalkış ve varış saatlerini, gecikme var ise gecikmesini ve bagaj teslim bilgisini takip edebilirsiniz.

Eğer bağlantılı bir uçuşunuz var ise, o uçuşun numarasını da kendinize bildiri atabilirsiniz.

Kalkış ve varış detayları, bagaj detayları… Hepsi bir tek bir kısa bildiri kadar uzağınızda!

Anlattığımız ipucu bir tek sizin için kullanışlı değil, eğer havalimanında sizi almak için biri gelecekse, onlar da bu ipucunu kullanarak uçuşunuzu takip edebilir, havalimanına geç ya da erken değil, Saruman benzer biçimde tam zamanında gelebilirler.
Doğal bunun için onlara uçuş numaranızı kısa bildiri olarak göndermelisiniz.


Business Insider haberini Erinç Eröz Türkçeleştirdi