Volkswagen Caddy Alltrack 2018 Test Sürüşü

[ad_1]

Yeni Volkswagen Caddy son derece iddialı bir hafif ticari vasıta. Rakiplerinin mühim bir bölümün yenilenmiş olmasına karşı onun süratli davranması da elini güçlendirdi. Tasarım detayları açısından baktığımızda kalite seviyesinin son derece yüksek bulunduğunu görüyoruz. Kaliteli görünen tasarım detayları bütüne yayılmış durumda sadece yüz tasarımı bu mevzuda başı çekiyor. Krom çıtalar ve başarıya ulaşmış far tasarımı ile iddialı bakışları var. Aynı şekilde tampon tasarımında da iyi tasarım detaylar karşımıza çıkıyor. Alltrack versiyonlu kontrol aracının görünümü standart bir Caddy’den daha iyi. Bunu da unutmamak gerekiyor. Bu araçta en mühim eleştiri konularının başlangıcında Volkswagen Grubu’nun değişmeyen tasarım anlayışı geliyor. Rakiplerinin son aşama köktencilik bir halde yenilendiği dönemde bu durum Caddy’nin elini zayıflatıyor.

Volkswagen Caddy Alltrack 2018 Test Sürüşü

2018 Model Caddy Alltrack’ın İç Mekanı Iyi mi?

Artık hafifçe ticari araçlar için binek otomobil konforunu aratmıyor yazmak ne kadar doğru bilmiyoruz. Şundan dolayı bu sınıfta yer edinen tüm araçlar binek otomobil konforunu kolaylıkla sunuyor. Yeni Volkswagen Caddy’de de bu durum aynen geçerli. Bilhassa daha ilkin bir Volkswagen Grubu vasıta kullandıysanız asla yabancılık çekmeyeceğiniz güvence görünüyor. Kontrol otomobili Alltrack donanımda bu araca hususi bazı tasarım bilgileri da bulunuyor. Koltuklara işlenmiş logolar bunlardan biri. Koltuklar demişken yaptığımız uzun soluklu kullanımlar esnasında bile oldukça rahat ettik. Kent kullanımları esnasında da bizleri rahat ettiren konforu zorluk çekmeden sundular. Arka tarafta da aynı koltuk konforu karşımıza çıktı. Yaşam alanının siyah renklere teslim olmuş durumda olması birazcık hastalık verebilir. Bunun yerine aydınlık birazcık daha detay olsa oldukça daha iyi olurmuş. Yaşam alanı genişliği, bagaj kullanımı mevzularında da sorun yaşamadık.

Volkswagen Caddy Alltrack 2018 Test Sürüşü

Yeni Caddy Alltrack Motor Özellikleri Iyi mi?

Yeni Volkswagen Caddy’nin motor seçeneklerine baktığımız süre 1.0 litre benzinli ve 2.0 litre dizel seçeneklerinin bulunduğunu görüyoruz. 1.0 lt TSI motor 102 HP güç üretirken, 2.0 lt TDI motor seçeneği de 102 HP güç üretiyor. Kontrol aracının motor kaputunun altında 2.0 lt TDI dizel birim yatıyordu. 2.0 lt’lik dizel birim 102 HP’lik maksimum enerjisini 2900 d/d’de üretiyor. Bu devir bandının daha aşağıda olması gerekiyor. Yüksek devirlerde gelen güç sebebiyle alt devirlerde boşluk ortaya çıkıyor. Bunu telafi etmeye çalışan en mühim özelliği neredeyse rölanti devri olan 1300 d/d’de 250 Nm tork oluyor. Alt devirde gelen yüksek tork aracın canlı bir hızlanma karakterine haiz olmasını sağlıyor. 6 ileri oranlı çift kavramalı DSG şanzımanla kombine edilen dizel motor hızlanma karakteri açısından mühim sorun yaşatmıyor. Son hıza erişme isteği mevzusunda da canlı bir karakteri var.

Volkswagen Caddy Alltrack 2018 Test Sürüşü

Caddy Alltrack 2018 Modelinin Konfor & Yol Tutuş Özellikleri Iyi mi?

Yeni Volkswagen Caddy iyi bir sürüş karakterine haiz olan bir hafifçe ticari. Konfor odaklı bir sürüş karakterini benimsemiş durumda ve bu iyi bir tercih. Bunun yanına normal olarak Volkswagen modellerinden bildiğimiz başarıya ulaşmış yol tutuş özellikleri de eklenmiş durumda. İzine sadık kalmayı biliyor ve performanslı kullanımlar esnasında da itimat veriyor. Yüksek yapısından dolayı otoyol kullanımlarında ve otoyol hız performansına gore ilerlerken birazcık dikkatli olunması gerekiyor. Sert rüzgarlardan etkileniyor. Yönlendirme kabiliyeti açısından da tüm sistem başarıya ulaşmış çalışıyor. Direksiyon simidinin tasarımı ele tam oturan türden ve kullanımı kolaylaştıran bir detay. Yönlendirme sisteminde bazı boşluklar var fakat bunu oldukça fazla sorun yapmıyoruz. Bu tip araçların neredeyse tamamında bu sistem bu şekilde çalışıyor.

Volkswagen Caddy Alltrack 2018 Test Sürüşü

Yeni Caddy Alltrack Güvenlik Donanımı Iyi mi?

Yeni Volkswagen Caddy EuroNCAP çarpışma testinden dört yıldız alarak ayrılmış modellerden biri. Bu dört yıldızı alırken erişkin yolcu güvenliği mevzusunda mühim bir başarı elde etti. Erişkin yolcu güvenliğinden yüzde 84, çocuk yolcu güvenliğinden yüzde 78, yaya güvenliğinden yüzde 58 puan almış.

Volkswagen Caddy Alltrack 2018 Test Sürüşü

Caddy Alltrack Teknik Özellikleri

Motor: 2.0 lt /Motor Hacmi: 1968 cc / Silindir Adedi: 4 /Maksimum Güç : 102 HP/Maksimum Tork : 250 Nm

Caddy Performans Verileri

0-100 km/s Hızlanma: 13.0 sn / Maksimum Hız: 170 km/s

Frenler

Ön: Hava kanallı disk /Arka: Disk

Caddy Yakıt Tüketimi Miktarı

Yakıt Türü: Dizel

Kent İçi: 5.9 lt/100 km/ Kent Dışı: 4.8 lt/100 km /Karma: 5.2 lt/100 km /    Kontrol: 6.5 lt/ 100 km / CO2 Emisyonu       : 137 gr/km

Caddy Boyutlar

Uzunluk: 4408 mm /Genişlik: 1793 mm /Yükseklik: 1822 mm /Dingil Mesafesi: 2682 mm

Bagaj hacmi: 750 lt /Yakıt Depo Kapasitesi: 55 lt /Boş Ağırlık: 1417 kilo

Lastik Boyutu: 195/65 R15

(Toplam: 11, Bugün: 1 )

[ad_2]

Source link

(Toplam: 55, Bugün: 1 )

Leave a reply:

Site Footer

Sliding Sidebar