[ad_1]

Volkswagen Tiguan Allspace yorumları içinde kim bilir en can alıcı olanı Murat Tosun’un yorumu olacak: Markasındaki eksikliği tamamladı diyor. İşte markasının büyük aile otomobili alanındaki açığını kapatan Volkswagen Tiguan Allspace’in kontrol sürüşü izlenimleri…

Volkswagen Tiguan Allspace 2018 Test Sürüşü

Markasındaki Eksiği Tamamladı

Volkswagen Tiguan, Allspace adlı daha uzun versiyonla 7 kişilik bir otomobil haline geldi ve kalabalık aileler için markadaki mühim bir boşluğu doldurdu.

Volkswagen Tiguan Allspace 2018 Test Sürüşü

Volkswagen Tiguan Allspace Tasarım Özellikleri Iyi mi?

Volkswagen artık modellerinde bir marka yüzü kullanıyor. Hangi sınıftan olursa olsun ortak çizgilerle şekillendirilen tasarımla aynadan bakmış olduğunuzda arkanızdaki aracın bir VW bulunduğunu anlıyorsunuz. Yeni Tiguan Allspace modelinde de benzer bir durum söz mevzusu. Ek olarak bu model uzatılmış bir Tiguan olduğundan elbet tasarımda kardeşi ile ortak çizgiler kullanıyor. Standart modele kıyasla daha uzun olan otomobilin bu boyut farkını profilden net şekilde görmek mümkün. 3. sıra koltuk sebebiyle arka camlar da oldukça büyük tutulmuş. Aracın arka kapısının standart modelden büyük yapısı da onun uzatılmış bir Tiguan bulunduğunu ortaya koyuyor.

Yeni Tiguan Allspace’in ön kısmında yavan çizgilere yer verilmiş. Izgara ve onunla bütünlük içindeki farlarla beraber kaslı motor kaputu tasarımı aracın dinamik görünmesini elde etmiş. ABD da dahil olmak suretiyle pek oldukca ülkede satışa sunulan Allspace global bir model olarak oldukça sıkıntılı bir göreve haiz olmasına karşılık maskülen çizgileri yardımıyla beğeni kazanmakta zorlanmıyor. Aracın arka kısmı ise standart Tiguan’da olduğu benzer biçimde öne kıyasla daha mütevazı hatlardan oluşuyor.

Volkswagen Tiguan Allspace 2018 Test Sürüşü

Yeni Tiguan Allspace’in İç Mekanı Iyi mi?

7 kişilik oturma kapasitesi, daha büyük boyutlar benzer biçimde Tiguan’la farklılaşan yapısı yardımıyla Allspace’in iç mekanı oldukça geniş ve ferah. Aslına bakarsak aracın iç mekanında koyu renkler hakim olsa da geniş camlar yardımıyla iç mekana giren ışık miktarı yüksek ve ferahlık hissi başarı göstermiş. Önde ve arkada kafi yaşam alanı sunan modelin, 3. sıra koltukları da rakiplerine kıyasla nispeten daha konforlu. Sadece elbet bu koltuklarla yetişkinlerin uzun yolculuklar yapması kolay değil, en arkadaki katlanabilen ve bagajda düz bir zeminde saklanabilen koltuklar daha oldukca çocuklar için ideal.

Araç-gereç ve işçilik kalitesi klasik VW standardını karşılayan Allspace’in konsolunun alt kısmında gene sert plastik malzemeye yer verilmiş. Konsolun genel yapısında ergonomi olukça yüksekken düğme ve şalterler öteki modellerden tanıdık olduğundan kullanım esnasında bir mesele yaşamıyorsunuz ve araca derhal adapte olabiliyorsunuz.  Aracın arkasında koltuklar kattan oluşan surumdayken sunulan 700 litrelik bagaj kapasitesi sınıfın en iyilerinden. Bu geniş yükleme alanında 7 kişilik kullanımlarda bile 200 litreden fazla alana haiz olabiliyor.

Volkswagen Tiguan Allspace 2018 Test Sürüşü

Yeni Tiguan Allspace’in Motoru Iyi mi?

Tiguan modelinde olduğu benzer biçimde Yeni Tiguan Allspace versiyonunda da oldukca fazla motor seçeneği yerine ihtiyaca tam yanıt verebilen güç alternatifleri sunulmuş durumda. Kontrol ettiğimiz model 1.4 litrelik TSI motora sahipti ve satışların büyük çoğunluğunun bu motorla yapılması umut ediliyor.

150 HP güç üreten motor 6 ileri DSG vites kutusuna haiz. Yalnız önden çekişli olarak alınabilen bu kombinasyonla Tiguan Allspace 100 km’de averaj 6,4 litrelik yapınak verisi tüketim değerine haiz. Günlük sürüş koşullarında ise tüketim 7,5-8 lt dolayında geziniyor ki bu netice da averajlar içinde kalıyor.

Dizel motor alternatifi olarak araçta 150 HP güç üreten 2.0 TDI motor ve 4Motion dört tekerlekten çekiş sistemi sunuluyor. Sadece elbet bu beraberlik aracın fiyatını artırdığı için Tiguan Allspace daha oldukca 1.4 TSI ile tercih edilecektir.

Benzinli motorun alt devirlerden itibaren güç üretme mevzusunda bir eksikliği yok. Ek olarak şanzıman oranlarının da ilk üç viteste nispeten kısa tutulması yardımıyla performanslı kullanımlarda da beklentiler karşılanıyor. Durağan(durgun) hızda giderken vitesin derhal altıya alınması yardımıyla de tüketim yapmak kolaylaşıyor.

Volkswagen Tiguan Allspace 2018 Test Sürüşü

2018 Tiguan Allspace’in Konfor ve Yol Tutuş Özellikleri Iyi mi?

Senelerdir kendisini kanıtlamış olan 1.4 TSI motor ve 6 ileri oranlı DSG vites kutusu yardımıyla Yeni Tiguan Allspace kullanım hazzı mevzusunda oldukca iddialı bir model. Gerek hızlanma gerekse konforlu sürüş isteklerine yanıt vermekte en küçük eksiklik yaşatmayan otomobilin şanzıman oranları oldukça iyi ayarlanmış. Her ne kadar VW artık DSG vites kutusunda 7 ileri orana geçmiş olsa da 1.4 TSI hala 6 ileri oran kullanıyor.

Aracın yerden yüksek yapısına karşın yan rüzgarlardan etkilenmemesi sürücüsünün ona duyduğu itimatı artırıyor. Direksiyon sistemi birazcık ağır olsa da alışmak oldukca zaman almıyor. Sadece karoser salınımları süratli girilen virajlarda birazcık fazla. Sessizlik mevzusunda oldukça başarı göstermiş olan modelin yüksek süratlerde bile iç mekana gürültü almaması da alkışı hak ediyor.

Versiyona bağlı olarak sunulan büyük jant-lastikler arkada oturanlar için birazcık konforu törpülüyor olsa da yol tutuşa katkıları tartışılmaz.

Tiguan Allspce’in fren pedalını hassasiyeti ise oldukça yüksek. Ürkü frenlerde bile araçla yaptınız frenlerde stabilitenin korunması fren mesafesinin de kısa olmasını sağlıyor.

Volkswagen Tiguan Allspace 2018 Test Sürüşü

Yeni Tiguan Allspace’in Güvenlik Özellikleri Iyi mi?

Tiguan Allspace Euro NCAP çarpışma testine alınmadı. Buna karşılık aracın kardeşi Tiguan bu teste dahil oldu. 2016 senesinde teste alınan ve 5 yıldız almaya hak kazanan otomobilin erişkin korumasından elde etmiş olduğu yüzde 96’ık koruma onu sınıfını en güvenli modellerinden biri haline getirdi.

Sürücü ve yolcu ön havayastığı, Immobilizer, lastik tazyik denetim sistemi, sürücü ve ön yolcu yan ve tavan havayastıkları, uzaktan kumandalı merkezi kilitleme sistemi, elektromekanik hıza duyarlı direksiyon sistemi, park mesafe sensörleri ve görsel park desteği, hız sabitleyici, ESP, ABS benzer biçimde pek oldukca etken ve eylemsiz güvenlik elemanı Tiguan Allspace’in standart donanımında sunuluyor.

Volkswagen Tiguan Allspace 2018 Test Sürüşü

Yeni Tiguan Allspace Yorumları

Murat Tosun’un Yeni Tiguan Allspace Yorumları Iyi mi?

İş, Volkswagen Tiguan yorumu halletmeye ulaşınca; vasıta, aslına bakarsan iyi bir modeldi. Allspace adlı versiyonla büyüyen beden ve araca eklenen ilave 2 koltukla kalabalık aileler için VW’nin mesele çözücüsü haline geldi. Araçta sunulan motorlar kısıtlı görünse de tam ihtiyaca uygun olduğundan daha fazlasına gerek yok.

Volkswagen Tiguan Allspace 2018 Test Sürüşü

2018 Model Tiguan Allspace’in Teknik Özellikleri Iyi mi?

Yeni Tiguan Allspace’in Motoru: 1.4 lt

Motor Hacmi: 1395 cc

Silindir Adedi : 4

Maksimum Güç: 150 HP 5000 d/d

Maksimum Tork: 250 Nm 1500 d/d

Yeni Tiguan Allspace’in Performansı Iyi mi?

0-100 km/s Hızlanma: 9.5 sn

Maksimum Hız: 198 km/s

Frenler

Ön: Hava kanallı disk

Arka: Disk

Yakıt Türü: Benzin

Yeni Tiguan Allspace’in Yakıt Tüketimi Iyi mi?

Kent İçi: 7.7 lt/100 km

Kent Dışı:  5.8 lt/100 km

Karma: 6.5 lt/100 km

Kontrol: 8.4 lt/ 100 km

CO2 Emisyonu: 145 gr/km

Yeni Tiguan Allspace’in Boyutları Iyi mi?

Uzunluk: 4701 mm

Genişlik: 1839 mm

Yükseklik: 1674 mm

Dingil Mesafesi: 2787 mm

Volkswagen Tiguan Allspace’in  Bagaj Hacmi: 700 lt

Yakıt Depo Kapasitesi: 58 lt

Boş Ağırlık: 1630 kilo

Lastik Boyutu: 215/65 R17

(Toplam: 14, Bugün: 1 )

[ad_2]

Source link

(Toplam: 49, Bugün: 1 )