Sıhhatli yaşam için yediğiniz besinler fazlaca önemlidir. Bu informasyon sıhhatli zayıflamak isteyenler için de geçerlidir. Sıhhatli yaşam ve tertipli beslenme ile bu senenin en fazlaca konuşulan yaşam kürü çayı Hande Ataizi önerisi ile karşımıza çıkıyor.

Yaşam kürü çayı nedir? 

Yaşam kürü çayı sıhhatli zayıflamanızı elde eden bir nebat çayıdır. Tertipli kullanım sonrasında, dördüncü haftada vücudun gereksinim duyan yarım kalmış vitamin, protein ve mineralleri tamamlayıcı bir etkiye haizdir. Bundan dolayı; vücudunuz toksinlerden arınır ve ihtiyacınız oan enerjiyi alarak fazla kiloları atmış olmuş olursunuz. Cildinizin yenilenmesini destek sunar ve yaşlanmayı geciktirici besinlere haizdir.

Yaşam kürü çayı ne işe yarar? 

-Metobolizmanızı hızlandırır.
-Vücut direncini dengeler.
-Kan dolaşımını düzene sokar.
-Gün boyu zindelik verir.
-Toksinlerin atılmasına destek verir.

Tertipli kullanımda 2 ayda vücudunuzda sıkılaşma yaşayabilirsiniz.

Yaşam kürü çayı nelerden oluşur?

İçerisinde maydonoz ve kiraz sapı bulunur. Maydonoz burada bağırsakları çalıştırarak sindirimi kolaylaştırmayı sağlar. Kiraz sapı ise zehirli toksinleri dışarı atmanıza destek verir ve metobolizmanızı hızlandırır.

Öteki yer edinen bitkiler ise; 

Mısır küpsülü, meyan kökü, avakado yaprağı, civan perçemi, kırkkilit otu, tarçın, karanfil, nane, limon, melisa, zencefil, çuğa çiçeği, havlıcan, zerdeçal, kuşburnu, hatmi, kekik, ısırgan otu, funda yaprağı, biberiye, rezene, defne yaprağı, mersin yaprağı, papatya, ardıç, yeşilçay, acı çehre tohumu, enginar yaprağı, hindiba, çörekotu, devedikeni.

Tüm bu bitkiler bir çayda toplanmıyor. Yaşam kürü çayı set olarak hazırlanıyor ve haftalık olarak bölünüyor. Kısaca her hafta değişik bir kür içinde ne olduğu olan çayı içmiş oluyorsunuz.

Yaşam kürü çayı iyi mi kullanılır? 

Birinci hafta vücudunuzun toksinlerden arınması için arınma çayını için. Arınma çayının içinde ödem söktürücü ve böbrekleri süratli çalıştıran bitkiler bulunur. Bunlar; Maydonoz, kiraz sapı, mısır püskülü, kırkkilit otu, avokado yaprağı, civan perçemi ve meyan kökü’dür.

İkinci hafta ise vücudunuzun direnç kazanması için enerji çayını tercih edin. Enerji çayı yardımıyla vücuttaki gücü arttırmış olmuş olursunuz. Enerji çayının içinde ise; karanfil, tarçın, nane, limon, melisa, zencefil, çuha çiçeği, havlıcan, zerdeçal, hibiscus, kuşburnu, hatmi, kekik ve ısırgan otu bulunur.

Üçüncü hafta ise biçim çayınız ile  sıhhatli zayıflamaya başlayın. Yağ yakımınızı ve metabolizmanızı hızlandırıp sizi tok tutan bu çayın içinde ise; funda yaprağı, biberiye, rezene, defne yaprağı, kekik, mersin yaprağı, papatya, ardıç tohumu, yeşilçay, acı çehre tohumu bulunur.

Dördüncü hafta ise vücudunuzun yenilendiğini hissedeceksiniz. Yenileme çayı ile fazla toksinlerden ve ödemden kurtulduğunuz için vücudunuzu yenileyin. Yenileme çayı içinde ise; enginar yaprağı, hindiba, şahtere, hıltan tohumu, çörekotu, kekik, zerdeçal, devedikeni tohumu bulunur.

Bahsettiğimiz bu kürleri  uygulamadan ilkin bir uzmana danışmayı ihmal etmeyin.

(Toplam: 107, Bugün: 1 )