Apple’ın yeni iPad Pro ve iPad Air cihazları, tehmin edilenden birazcık daha geç gelecek.

Mart ayının başlarında Apple’ın yeni iPad ve MacBook’ları satışa sunmuş olacağı haberleri gelmiş ve bunun yalnız ikinci kısmı gerçekleşmişti. Şirket iki yeni MacBook Air aygıt tanıtmakla yetindi.

Şimdi, Bloomberg’den Mark Gurman, Apple’ın yeni iPad Pro ve iPad Air cihazları, Mayıs ayının başlarında satışa sunmayı planladığını söylüyor.

Habere nazaran, yeni iPad Pro modelleri OLED ekran ile gelecek ve iPad Air ilk kez 12,9 inçlik modeliyle karşımızda olacak. Şimdiye dek iPad Air yalnız 10,9 inçlik ekranla satıştaydı.

Bu senenin başlarında, Şubat ayında Vision Pro karma gerçeklik gözlüğünü ve Mart ayında da yeni MacBook Air cihazları satışa sunan Apple, yoğun bir yıl geçirse de, yeni bir iPad’i uzun süredir görmediğimizi hatırlatalım. iPad Pro son olarak Ekim 2022’de güncellendi, iPad Air ise son olarak 2022 yılı Mart ayında yenilendi.

Yeni iPad Pro ve iPad Air’in daha süratli işlemci ve geliştirilmiş aksesuarlar ile gelmesi umut ediliyor. Bu aksesuarlar içinde yeni Magic Keyboard ve iPad Pro için Apple Pencil içeriyor.

Kimi iddialara göre de, yeni iPad Pro modelleri mevcut modellerden daha ince olacak ve mat ekran seçeneği ile satışa sunulacak.

Gurman, Apple’ın yeni iPad ürünlerini Mart ayında tanıtmayı planladığını, sadece firmanın bunu yeni vizyonun üretim karmaşıklığı ve yazılım tarafındaki kimi gecikmeler sebebiyle ertelediğini belirtiyor.


Stan Schroeder’in haberini Erinç Eröz Türkçeleştirdi