Fallout evreni genişliyor. Sadece yeni bir oyun yerine, bu kez karşımızda TV dizisi var. Ve bu TV dizisi Nisan ayında yayınlanmaya başlamış olacak.

2024 yılının en çok beklenen dizilerinden biri olan Fallout, “kıyamet sonrası” dünyayı özetleyen başka bir oyun uyarlaması. Biz The Last of Us’ın 2025 senesinde gelecek ikinci sezonunu beklerken, Fallout’un çıkış zamanlaması da oldukca iyi. Her iki uyarlamanın da ana mevzusu dünyanın sonu, fakat buna yaklaşımları tamamen değişik. Gerçekçi olmaktan oldukca, acayip olmayı yeğleyen Fallout, “dünyanın sonu”na dair abartılı bir yaklaşım gösteriyor. Sadece merak etmeyin, gene de yeteri kadar kan ve vahşet var.

Dizinin kadrosunda Ella Purnell, Walton Goggins, Kyle MacLachlan, Xelia Mendes-Jones ve Aaron Moten var. Fallout’a tamamen yeni de olsanız, ya da Wasteland’ı gezmekte bir usta da olsanız, Prime Video’nun dizisiyle ilgili bilmeniz gerekenleri aşağıda derledik…

Fallout ne ile ilgili?

Bethesda’nın oldukca başarıya ulaşmış oyun serisinden uyarlanan dizinin yapımcıları Westworld’den tanıdığımız Jonathan Nolan ve Lisa Joy. Fallout, nükleer cenk, uygarlığı yok ettikten 200 yıl sonrasında kıyamet sonrası çorak dünyayı konu alıyor. Zenginler hayatta kalmak için lüks “serpinti” sığınaklarında yaşıyor. Bunlar içinde Ella Purnell’in yaşam verdiği Lucy var. Lucy, sığınağını terk edip, babasını kurtarma yolculuğuna çıkıyor. Dışarıda onu bekleyen dünya ise, dizinin basın açıklamasına gore “oldukca karmaşık, neşeli bir halde acayip ve son aşama yırtıcı.”

Dizinin resmi fragmanını aşağıdan seyredebilirsiniz:

Fallout nerede yayınlanacak?

Fallout, Prime Video dizisi, kısaca izleyebilmek için Amazon Prime hesabınız ya da Prime Video üyeliğiniz olmalı. Eğer Prime üyesiyseniz, bu kafi. Tarayıcınızdan hesabınıza giriş yapın ve Prime Video sekmesine gidin (ya da cihazınızdan Prime Video uygulamasını indirin) arkasından giriş yapmış olup, izlemeye başlayın.

Eğer üye değilseniz, Amazon Prime’a üye olmanız gerekiyor.

Fallout ne süre yayınlanacak?

Fallout, Prime Video’da 11 Nisan’da yayınlanmaya başlamış olacak. Bu da ilk duyurulan tarihten bigün önceyi gösteriyor. Prime Video’da, Invincible benzer biçimde kimi dizilerin bölümleri haftalık gelse de, Fallout’un sekiz kısmı birden izlemeye sunulacak. Şu demek oluyor ki isterseniz bir kerede bitirebilir, isterseniz yavaş yavaş seyredebilirsiniz.

Fallout’u Prime Video’da parasız izleyebilir miyim?

Amazon, yeni kullanıcılara ve Prime’a geri dönen kullanıcılarına 30 günlük parasız tecrübe etme süresi veriyor. Bu, Prime Video’yu da ihtiva ettiği için, Fallout’un birinci sezonunu bu şekilde seyredebilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan şey şu; tamamen yeni bir üyelik açarsanız ya da minimum bir senedir Prime üyeliğiniz etken değilse bu fırsattan yararlanabiliyorsunuz.

30 gün dolmadan, Prime üyeliğinizi iptal ederseniz, herhangi bir ücret ödemeniz de gerekmiyor.


Christina Buff’ın haberini Erinç Eröz Türkçeleştirdi