[ad_1]

Ducati en sonunda Scrambler’a hak ettiği güncellemeyi yapmış durumda ve yeni modeller Kasım ayında showroom’larda olacak. Ducati yeni modele Scrambler Icon adını vererek selefine göre daha güvenli, konforlu ve eğlenceli olduğunu vurgulamak istiyor. Peki Scrambler güncellemesinin içerisinde neler var?

Bunu da oku

İlk bakışta güncellenen yakıt tankı ve Atomic Tangerine ya da ’62 Yellow rengindeki yan kapaklar göze çarpıyor. Tamamen siyah kaplanmış 803cc L-twin Desmo motorun içerisinde de güncellemeler olduğuna inanıyoruz. Motorun siyah görüntüsünü gümüş detaylar ve gri renkteki sele tamamlıyor. Bu dizaynı ile eski Scrambler’dan bile çok daha şık görünüyor.

Icon sadece görünüşünde değişiklikler yaşamıyor. Bununla beraber motosiklet yeni güvenlik elemanlarına kavuşturulmuş. Tamamen LED ön arka ışıklandırmalar, iptal edilebilen sinyaller ve güncellenmiş şanzımanı bunlardan sadece birkaçı. Bunların yanında selenin ergonomik yapısı düzenlenmiş, daha iyi bir süspansiyon sistemi eklenmiş ve sınıfında ilk defa Bosch Cornering ABS System’i kullanan model olmayı başarmış. 

İçeriği değişse de Icon’un ruhu aynı kalmayı başarmış. Bu da motosikletin aynı eğlenceyi ve heyecanı tekrar yaşatacağı anlamına geliyor. 2014 yılında tanıtılan Scramble’ın her konuda iyileştirilmiş hali denebilir. Ducati yeni Scrambler Icon’u aşağıdaki video ile tanıttı.

Kaynak:  RideApart

[ad_2]