Rock ve alternatif müziğin en iyi isimlerini bir araya getirerek Anadolu’da tekrardan festival coşkusunu yaşatan Milyon Yapım, Ümit Şimal önderliğinde Milyonfest İstanbul ile bu büyük coşkuyu İstanbul’a taşıyor. Yaz sezonu süresince gerçekleştirdiği birbirinden güzel etkinliklerle kısa zamanda Kilyos’un en gözde mekanlarından bir tanesi olan Milyon Beach Kilyos’ta, 13-16 eylül tarihlerinde bu yıl ilk kez düzenlenecek ve gelenekselleşmesi planlanan 4 günlük festivalde, 3 büyük sahnede değişik türlerde onlarca müzisyen sahne alacak.

‘Yüzdeyüz müzik ve eğlence’ sloganı ile yola çıkan festivalde gün boyu deniz ve güneşin tadını çıkaran müzikseverler, gece geç saatlere kadar dj setler eşliğinde iyi zaman geçirecek. Pilli Bebek, Pentagram benzer biçimde adlardan akustik performanslar, rock müziğin en popüler gruplarından Mor ve Ötesi, Athena, maNga, eşi olmayan performansı ile Şebnem Ferah, her daim görkemli bir görsel şölen eşliğinde seyrettiğimiz Hayko Cepkin, yepyeni İngilizce single’ını gösteren Emre Aydın benzer biçimde adlar haricinde, Belle and Sebastian grubundan Richard Colburn’dan (dj set), Blur grubunun davulcusu Dave Rowntree (dj set), elektronik, etnik ve reggae grubu Anna Rf, Avusturya’nın Viyana kentinden Rus ska-metal grubu Russkaja, devletimizde de fazlaca sevilen 93 senesinde Londra’da kurulan acid jazz triosu Red Snapper, Latin müzik grubu Orkesta Mendoza ise bu yılki festivalin sürpriz yabancı konuklarından olacak.

Yepyeni bir sezona ve sonbahara merhaba demek suretiyle, sizleri bu eşi olmayan festivale bekliyoruz.

Milyonfest İstanbul; Kral Pop Tv ve Milyon Tv medya sponsorlukları ve Redbull’un katkılarıyla %100 müzik ve eğlence ile gerçekleşecek.