Yoğurt kürü nedir, yoğurt kürü zayıflatır mı?

Yoğurt kürü son zamanlarda bayanların en oldukca uyguladığı rejimler içinde yer ediniyor. 2 hafta süresince kilo vermek için kullanılan yoğurt kürü çeşitli şekillerde uygulanabiliyor. Limonlu yoğurt kürü, limonlu pul biberli yoğurt kürü ve zerdeçallı yoğurt kürü olmak suretiyle çeşitli şekillerde denenip uygulanıyor. Bilhassa limonlu yoğurt kürünün 2 hafta da 7 zayıfladığı söyleniyor.

Peki, inanarak meydana getirilen ve faydası olduğu kabul edilen yoğurt kürü hakikaten işe yarıyor mu, yoğurt kürü kilo verdiriyor mu, yağ yakmaya destek oluyor mu?

Yoğurt çoğu zaman zayıflamaya çalışan bireylerde bir temel gıda olarak görülmektedir. rejim gıdalarının aksine obeziteyle muharebede yoğurt gıda kıymeti ve pratikliği açısından ön sırada yer verilmiştir. Kahvaltının, öğlen yada akşam yemeğinin bir parçası olabildiği benzer biçimde ara öğünler içinde idealdir. Kalsiyum minerali vücuttaki yağ yakımını teşvik etmek, metabolizmayı hızlandırmak, kuvvetli kemikler oluşturmak ve desteklemek için gerekmektedir.  Proteinlerde kasların inşasına yardım etmeyi,  öğün aralarında açlık duygularını önlemeyi,  kan şekerini dengelemeye destek olmayı,  rejim esnasında hipoglisemi yada hiperglisemiyi önlemeyi ve bağışıklık sistemi fonksiyonunu desteklemeyi sağlamaktadır.  Gün içinde 1-2 kez yoğurt tüketilmeye çalışılmalıdır.

Yoğurdu pul biberle karıştırıp tüketirseniz…

Pul biberdeki capsaicin bileşiği ise vücudun ısı üretimini arttıraraktan (termojenez) enerji kullanımını etkilemektedir. Tipik olarak termojenez soğuğa karşı cevap olarak oluşur, vücut ısı üretmek ve vücut sıcaklığını arttırmak için yağları yakar. Bununla beraber capsaicin ısı reseptörleri ile bağlandığı zamanda termojenez oluşur. 2009 Amerikan Klinik Beslenme Dergisi’nde gösterilen bir emek harcama günlük kapsinoidlerin tüketiminin artmasının abdominal yağ kaybı ve yağ oksidasyonun artmasıyla sonuçlandığını göstermiştir. Pul biberde capsaicin içerdiğinden dolayı yağ yakımını arttırabilir ve göbekteki yağ kaybını teşvik edebilir sonucuna varılmıştır.
Karın yağlarını vermek için vücut metabolizmanızın kullandığından daha azca kalori almalısınız. Yoğurt ya da pul biber metabolik hızı arttırabilir fakat tek başlarına olağanüstü bir tesir yaratıp kilo kaybı

(Toplam: 24, Bugün: 1 )