Aeden Kitap Özeti – Azra Kohen

[ad_1]

Çoğunuz Yakından tanıdığı Azra Kohen’in en başarılı kitaplarından olan Aeden kitap özeti ile sizlerleyiz. Azra Kohen’i aynı zamanda Fi, Çi ve Pi kitaplarından hatırlayacaksınızdır. İsterseniz hemen kitabın özetine geçelim.

Aeden Kitap Özeti

Evreninin derinliklerinden yaşanan bir gezegenden dünyaya uzanan bir hikayeye konuk olacaksınız. Orada ki mükemmelliklerin karşıtı olabilecek bir gezegen kalıyor dünya. Bu kitabı okudukça daha farklı bir boyuttan bakacaksınız bu dünyaya.

Evrende sayısını hatta daha varlığından bile haberdar olmadığımız onlarca gezgen var. Henüz keşfedilmemiş ama oralarda kalbi atan bir gezegen: Aeden, bu gezegenin adı burada durum ise oldukça farklı gezegende ki tüm varlıklar diğer gezegenlere kıyaslandığında mükemmel bir yapıdalar. Konuşmuyorlar onlar düşünce gücüyle iletişim kuruyor. Güneşlerinin rengi bizim ki gibi sarı değil orada güneşleri mor renginde, bilim ve teknoloji ise tüm evrenin üstünde. Doğa da saf halde bulunan her şeyi oldukça etkin bir şekilde kullanıyorlar. Kurucuları ise onların ustası. Sonje ve Numi gezegende yaşayan varlıklardan ikisi. Numi ise diğerlerinden farklı olarak bronz tenli değil bembeyaz bir tene sahiptir. Hız konusunda da oldukça kötüdür fakat diğer herkesten hala üstündür.

Gözü hep yükseklerdedir. Numi’nin isteği ustaya ulaşma, ustayla konuşmaktır. Bunun için ise oldukça haklı nedenleri vardır. Annesi dünya da ve dünyaya ulaşmanın tek yolu da ustadan geçmektir. Bunun için ise Sonje’nin yardımına ihtiyacı vardır. Sonje sonunda Numi’nin ısrarcı tavrına dayanamayıp, ikisini de dünyaya ulaştıracak bilgiyi toplamıştır. Dünyaya ilk gelişlerinde kalabalık ve kasvetli bir şehre inerler. Burası New York’tur Şehrin kirli havası yüzünden nefes alamaz hale geldiler sonra aralarında kavga çıktı ve ikisi de bilmedikleri bu gezegende birbirlerinden uzaklaşmaya bşladılar.

Numi televizyondan yana kullandı şansını duvarlara tırmanan bir yarışmaya katılıp orada boy gösterdi. Başarısı herkesin dikkati çekti ve güzelliğiyle herkesi büyüleyen Numi bir model olma yollunda hızla ilerliyordu. Sonje ise tam tersine kendini denizlere bıraktı bir grup aktivistle tanışıp dünyaya değiştirmek adına videolar hazırlamaya başladılar. Sonje telepatik güçlerini kullanarak doğa da ki hayvanlarla anlaşılıyor onların zor halinden anlıyordu ve elinden geldiğince koruyordu.

Aeden Kitabı Hakkında Yorumlar

Aeden kitap özeti hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre geçelim kitap hakkında ki genel görüşler ve düşüncelere. Genel olarak insanlar kurguyu oldukça beğenmiş durum da. Dünyaya verdiğimiz zararı gözümüz önüne getiriyor. Küresel ısınmaya değinirken aynı zaman da sevgiye, sevginin önemine de dokunuyor. Dünyanın bir değer görmeye ihtiyacı var. Yaşamadığımız çevreye sahip çıkmak ve onu düzeltmemiz gerektiği konusunda güzel mesajlar veriyor.

Herkesin okuması gerektiği bir kitap yönünde gelen yorumlar zaten Azra Kohen Fi, Çi, Pi kitaplarıyla harika işler çıkarmıştı. Bu kitabında ise kalitesini yeniden gösterdi. Bu kitapla harika bir maceraya adım atacaksınız.

[ad_2]

Source link

(Toplam: 56, Bugün: 1 )

Leave a reply:

Site Footer

Sliding Sidebar