Kral XIII. Louis ve Kraliçe’ye hizmet etmek uğruna her şeyle savaşım eden üç asil silahşör Athos, Porthos ve Aramis’in yolları kendileri şeklinde Kral uğruna savaşım etmek suretiyle yola çıkan D’Artagnan’la kesişir. Kardinal Richelieu’nün adamlarıyla devamlı boğaz boğaza gelen; ikiyüzlülük ve politik entirikalarla mücade eden dört dost kendilerini aniden Kardinal’in tehlikeli casusu, güzeller güzeli genç İngiliz Milady’nin karşısında bulurlar.

Üç Silahşörler’in devam kitabı olarak piyasaya çıkan Yirmi Yıl Sonrasında, 1648-1649 yıllarında Fransa’da yaşanmış olan ayaklanmalar çevresinde gelişen vakaları ele almaktadır. İç harp, Fransa’da XIV. Louis’nin tahtını sallarken, İngiltere’de de Kral I. Charles, Cromwell’in tehdidi altındadır.

Silahşörlerin Milady ve Kardinal Richelieu’ye karşı kazandıkları zaferin üstünden tam yirmi yıl geçmiştir. Bu dört dost politik görüşleri bakımından birbirinden ayrılmıştır: Athos ve Aramis Prens’in yanında dururken; D’Artagnan da Porthos’u Richelieu’nun halefi Mazarin’i desteklemeye ikna etmiştir. Beraber kılıç sallayan silahşörler, şimdi birbirlerine kılıç çekme tehlikesiyle karşı karşıyaydılar. Milayd’nin öcünü almak suretiyle ortaya çıkan kişiyse işleri iyice zora sokacaktır.

Bu unutulmaz yapıt, Alexandre Dumas’nın ölümsüz kahramanlarına bir kez daha can veriyor. Dört nala koşan atların toynak sesleri, parıldayan kılıçlar, siyasal entrikalar ile tozun dumana karıştığı bu macerayı soluksuz okuyacaksınız.

(Toplam: 43, Bugün: 1 )