Normal olarak bunun da sorumluluğu büyük fakat gene de bir kraliyet ailesinin evladı olmak birçok avantaj getiriyor insana. İlk bakışta bu şekilde. Mevzuya birazcık daha derinlemesine bakınca bu tür ailelerde dünyaya gelen her çocuğun o denli da talihli olmadığı görülüyor esasen.

Bir taraftan da bu şekilde bir ailede doğmak insanoğlunun yaşamının kısıtlanması, bir türlü zorlukla boğuşması anlamına da geliyor. Bilhassa de ikinci ya da üçüncü çocuksa söz mevzusu olan.

Bunun en çarpıcı örneğini İngiliz kraliyet ailesinden William ile kardeşi “yedek” prens Harry sergiliyor.

William’ın gelecekte ülkenin tahtına çıkacağı doğuştan belli. Fakat Harry için bu şekilde bir durum söz mevzusu değildi.

O yüzden de evlendikten sonrasında karısı Meghan Markle ile beraber ABD’ye gitti ve kendine yeni bir yaşam turdu Harry. Kurdu kurmasına da ailesinin başını da çocukluğundan bu yana oldukça ağrıttı. Bu durum hala da değişmiş değil.

Ağabeyi kral olacak, ablası evlenip gidecek... Bir onun geleceği belirsiz... Üç kardeşin en talihsizi

Monako Prensesi Caroline artık geride bir sürü yaşanmışlık bırakan orta yaşlı bir bayan. Fakat gençliğinde mecmua kapaklarını süslerdi.

Ağabeyi kral olacak, ablası evlenip gidecek... Bir onun geleceği belirsiz... Üç kardeşin en talihsizi

Dünya İspanya Veliaht Prensesi Leonor ile yedek prenses Sofia’nın gelecekte iyi mi bir yaşamı olacağını merak ediyor.

Aynı durum geçmişte dünyanın en oldukça ilgisini çeken insanoğlu içinde yer edinen Monako Prensesi Caroline ve kardeşi Stephanie için de geçerliydi.

Tahta adam kardeşleri Albert geçeceği için onlar bu mevzuda geri planda kaldı. Bunun yerine hep hususi hayatlarıyla magazin basınına araç-gereç verdiler.

Son dönemde de tüm dünya gözlerini dikmiş İspanya tahtının varisi Leonor ile kardeşi Sofia’yı izliyor. Leonor’un geleceği belli; ülkesinin tahtına oturacak. Fakat yedek prenses Sofia’nın ileride iyi mi bir yaşam kuracağını da vakit gösterecek.

Ağabeyi kral olacak, ablası evlenip gidecek... Bir onun geleceği belirsiz... Üç kardeşin en talihsizi

EN ÇOK KAFA KARIŞTIRAN EN KÜÇÜK ÇOCUK
Bu ikinci ve üçüncü evlatları en oldukça çeken ise İngiliz kraliyet ailesi. Harry örneğini verdik fakat geçmişte Charles’ın ortanca kardeşi Andrew’nun da rahat durduğu asla söylenemez. Yarattığı skandallar seneler boyu ailenin başını ağrıtıp durdu.

Şimdi aynı aile William ile Kate’in ikinci evladı Charlotte ile en ufak evladı Louis’in geleceğini düşünüyor. Bilhassa de altı yaşındaki ufak Prens Louis’nin.

Şu sebeple George’un kral olacağı esasen başından belli. Charlotte ise esasen daha küçücük yaşından itibaren sergilediği hareketlerinde ölçülü tavırlarla dikkat çekiyor. Tabiat kanunları gereği günün birinde evlenip kendine başka bir yaşam kuracak. Bu mevzuda kafa karıştıran şahıs ise en ufak kardeş Louise.

Gelecek hafta 6 yaşına girecek olan Louis, Galler Prensi William ile Galler Prensesi Kate’in en haşarı evladı. Ailece katıldıkları etkinliklerde bunu da onlarca defa gözler önüne serdi esasen.

Kaide tanımazlığı, kimi vakit dil çıkarmak şeklinde çok da fazla hoş olmayan tavırlar sergilemesi ya da kendisini uyaran anası Kate’in ağzını eliyle kapatması bunun örneklerinden.

Louis’nin o tavırlarından sonrasında da birçok şahıs onu amcası Harry’ye benzetti. Ailenin en büyük korkusu ise Louis’nin büyüdüğünde hakkaten de Harry şeklinde asi olması.

Ağabeyi kral olacak, ablası evlenip gidecek... Bir onun geleceği belirsiz... Üç kardeşin en talihsizi

ANNE VE BABASI ŞİMDİDEN ÖNLEM ALIYOR
Fakat kraliyet uzmanlarına bakılırsa Kate ile William’ın çocuk yetiştirme tarzları buna izin vermeyecek şeklinde. Üstelik bazı yorumculara gore Louis’nin gelecek için kariyer planı da ailesi tarafınca çizilmiş şeklinde.

Kraliyet yorumcusu Jennie Bond, OK! dergisine verdiği demeçte Kate ile William’ın ‘Harry problemini’ yaşayarak gördüklerini ve bu yüzden de Louis hakkında şimdiden bazı önlemler almaya başladıklarını ileri sürdü.

Bond “Kate ve William, Charlotte ve Louis’nin de kendilerini hususi hissetmeleri için ellerinden geleri yaptıklarını ve yapacaklarını” belirtti. Onun görüşüne gore iki ufak kardeş asla kendilerini ağabeyleri George’dan değişik hissetmeyecek.

Ağabeyi kral olacak, ablası evlenip gidecek... Bir onun geleceği belirsiz... Üç kardeşin en talihsizi

DIŞARIDA BAŞKA BİR HAYAT VAR 
Jennie Bond’a gore Kate ile William, en ufak oğulları Louis’yi kraliyet çemberinin haricinde bir yaşam kurması için cesaretlendirecek. Yorumcu bu mevzuda şunları söylemiş oldu: “Bu askeri bir kariyer olabilir. Fakat bununla birlikte eğitimi bittiğinde dünyanın herhangi bir yerinde etkinlik gösteren yardım kuruluşları için de çalışabilir.”

Bond; Kate ile William’ın; şu anda haşarı bir çocuk olan en ufak oğulları Louis’yi, üniversite eğitimi mevzusunda da teşvik edebileceğini söylemiş oldu. Bu şekilde Louis’nin hayatına anlam katacak bir gelecek oluşturabileceğini sözlerine ekledi.

Jennie Bond’a gore “Kate ile William, taht sırasındaki yeri her ne olursa olsun tüm evlatlarının yaşamaya kıymet bir yaşam sürdüklerine güvenilir olmak için ellerinden geleni yapıyor. Bunun için de kendi konumları içinde değerlendirildiğinde ufak yaşlarından beri çocuklarına bu mevzuda eğitim vermeye çalışıyorlar.”

Ağabeyi kral olacak, ablası evlenip gidecek... Bir onun geleceği belirsiz... Üç kardeşin en talihsizi

İLK GÜNDEN BERİ HERKESTEN ROL ÇALIYOR
Prens Louis, cemiyet içine çıkmış olduğu ilk günden beri kelimenin tam anlamıyla herkesten rol çalıyor. Küçüklüğünde ilk kez anne ve babasıyla Buckingham Sarayı’nın balkonuna çıktığında yüzünü soktuğu garip şekillerle dikkat çekti.

Kraliçe 2. Elizabeth’in tahttaki 70’inci yıl etkinliklerinde ise onu bile uğraştıracak kadar haşarılık yapmış oldu.

Platin Jübile etkinliklerine bu tavırlarıyla damga vuran Louis’nin gelecekte iyi mi bir kişiliği olacağı da daha o günlerde kritik edilmeye başlandı. Söylentilere gore ailesi de onun ileride Harry amcası şeklinde olmasından tedirginlik duyuyor.

Bu yüzden de taht esnasında ağabeyi George ve ablası Charlotte’un ardından9 gelen şu demek oluyor ki yedeğin de yedeği olan Louis’nin geleceği ailenin göz önüne almış olduğu mühim konulardan biri.

Ağabeyi kral olacak, ablası evlenip gidecek... Bir onun geleceği belirsiz... Üç kardeşin en talihsizi

Kate ile William’ın en büyük evladı George, tahtın babasından sonraki varisi… Kız kardeşi Charlotte günü vardığında bugün büyük halası şu demek oluyor ki Charles’ın kez kız kardeşi Prenses Anne şeklinde bir konum üstlenecek. Üç kardeş içinde geleceği en belirsiz olanı ufak Louis.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )