En “gözde” karma gerçeklik gözlüğü, en “gözde” suni zekâlı söyleşi robotu ile buluşuyor.

OpenAI Twitter/X üzerinde yaptığı duyuru ile ChatGPT’nin Apple Vision Pro‘ya geldiğini deklare etti. Gönderi ChatGPT arayüzünü Apple’ın uzamsal bilgisayar aleti içinde gösteren bir video da içeriyor. Masaüstü uygulamasında olduğu şeklinde, Vision Pro için geliştirilen ChatGPT uygulaması, kullananların komutlarını girip, üretici YZ yanıtlarını alabildikleri rahat bir metin kutusundan ibaret.

ChatGPT’nin mobil ve masaüstü sürümleri şeklinde, VisionOS sürümü de ChatGPT Voice doğrusu sesli komut tanımayı da içeriyor. Kullanıcılar bunu kullanarak komutlarını sesli olarak verebiliyor. Vision Pro deneyimi de ses ve işaret komutlarına dayandığı için, kullananların ChatGPT ile etkileşime girerken kullanacakları temel yöntem bu olacaktır.

Apple, geçtiğimiz hafta Vision Pro’yu satışa sunmuştu. Apple hayranları tahmin edildiği gibi cihaza sahip olmak için sıraya girerken, 3 bin 500 dolarlık fiyatı da göz önüne alındığında, Vision Pro’nun yaygınlaşıp yaygınlaşamayacağı sorusunun yanıtını, bekleyip göreceğiz.

Netflix,YouTube ve Spotify Vision Pro için uygulama geliştirmedi. Sadece YouTube ondan sonra Vision Pro uygulamasının planları dahilinde bulunduğunu duyurdu. Mashable’dan Matt Binder, bu durumu şu şekilde açıklıyor: “Geliştiriciler kendini kanıtlamamış ve fiyatı ile kullananların çoğunluğunun erişemeyeceği bir ürün için vakit ve kaynak ayırıp, uygulama geliştirmekten çekiniyor.”

Sadece mevzu Apple fanatikleri ve ChatGPT tutkunları olunca kesişim noktası fazlaca geniş, bu yüzden de ChatGPT uygulaması ortalama 105 bin liralık gözlüğün kullanıcıları içinde popüler olacaktır.

Vision Pro için ChatGPT uygulamasını visionOS App Store’dan indirebilirsiniz.


Cecily Mauran’ın haberini Erinç Eröz Türkçeleştirdi

(Toplam: 1, Bugün: 1 )