Geçtiğimiz yıl Apple’ın “Wonderlust” adını verdiği etkinlikte duyurulan Death Stranding: Director’s Cut, nihayet iOS cihazlara sunuldu. Oyun artık iPhone 15 Pro, Pro Max ve Apple’ın M serisi Macbook’larında oynanabiliyor.

Meşhur oyun tasarımcısı Hideo Kojima’nın geliştirdiği ve başrolünde The Walking Dead dizisiyle tanınan Norman Reedus’ın oynadığı oyunda, yıkım sonrasında ABD’de birbirinden uzak topluluklar içinde kuryecilik meydana getiren Sam Porter Bridges’ı canlandırıyorsunuz. İlk olarak 2019 senesinde Playstation 4 için satışa sunulan oyun, garip mekanikleriyle dikkati çeken bir “kargoculuk simülasyonu”. Oyunun fazlaca daha çok tabanca ve araçla, 4K çözünürlük ve DualShock kontrolcüler için haptik desteği sunan “Yönetmenin Kurgusu” versiyonu da, 2021 senesinde Playstation 5 için piyasaya çıkmıştı.

Oyunda Norman Reedus’ın yanı sıra meşhur yönetmen Guillermo del Toro, kadın oyuncu Léa Seydoux ve erkek oyuncu Mads Mikkelsen de karakterlere can veren sanatçılar içinde yer ediniyor.

Death Stranding‘i iOS’ta iyi mi oynarsınız?

Eğer Death Stranding’i desteklenen bir iOS cihazda oynamak istiyorsanız, App Store üstünden 599 TL’ye satın almanız mümkün. Ek olarak oyunu App Store’dan aldığınızda, elinizdeki tüm desteklenen cihazlardan oyunu oynayabiliyorsunuz. Bununla beraber oyunu alıp iPhone 15 Pro Max’inizde oynadığınızda, kayıtlı ilerlemenizi Mac bilgisayarınızda da açabiliyorsunuz.

Ayrıca oyunun bir PC yada konsola nazaran daha düşük kalite ve FPS oranında çalışacağını da söylemeden geçmeyelim.


Chance Townsend’in haberini Özgür Yıldız yerelleştirdi.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )