Beyoğlu Kalyoncu Kulluğu Mahallesi’nde geçtiğimiz Pazar günü saat 09.30 sıralarında meydana gelen vakada pazarcılık icra eden Salih Aka (66) tezgahını kurup başına geçmişti. O esnada kapüşonla pazar yerinde yürüyen bir kişi, Aka’ya tabanca çekip kurşun yağdırmıştı.

ADAM HASTANEDE HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Olayın arkasından saldırgan kaçarken, Aka ise ağır şekilde yaralanarak yere savrulmuştu. Pazarcıların suç duyurusu üstüne vaka yerine sıhhat ve polis ekibi sevk edilmişti. Kısa sürede gelen sıhhat ekipleri yaralı adam yaptıkları ilk müdahalenin arkasından ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Ameliyata alınan adam kurtarılamayarak yaşamını kaybetmişti.

BEYOĞLU ASAYİŞ POLİSİ KISKIVRAK YAKALAMIŞTI

Cinayetle ilgili emek harcama başlatan Beyoğlu Asayiş Ofis Amirliği polisleri, vatandaşların ifadelerine başvurarak güvenlik kamera görüntülerini incelemeye almıştı. Meydana getirilen emekler çerçevesinde şahsın vakadan sonrasında izini kaybettirmek ve tanınmamak için üstünde bulunan bazı giysileri çöp konteynerine attığı belirlenmişti. Şahsın 28 yaşındaki Mustafa İ. bulunduğunu tespit eden Beyoğlu Asayiş Ofis Amirliği polisleri, onu çalmış olduğu işyerinde kıskıvrak yakalamıştı.

GÖZALTINA ALINAN ŞAHIS TUTUKLANMIŞTI

Şüpheli şahsın evinde meydana getirilen aramalarda ise 3 tane ruhsatsız tabanca ve 100 tane fişek ele geçirilmişti. Beyoğlu Asayiş Ofis Amirliği polisleri tarafınca gözaltına alınan saldırgan Mustafa İ. ifadesinin alınması ve işlemlerinin tamamlanması sonrasında sevk edilmiş olduğu adliyede çıkartıldığı mahkemece “kasten adam öldürme” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Beyoğlundaki cinayette yeni detaylar: Oğlu ‘Sefil Bilo, ‘Küçük Emrah diyerek beni aşağıladı

“OĞLU ‘SEFİL BİLO’, ‘KÜÇÜK EMRAH’ DİYEREK BENİ AŞAĞILADI”

Öte taraftan şahsın ifadesi de ortaya çıktı. Geçmişte S. olan soyadını İ. olarak değiştirdiği de öğrenilen katil zanlısının ifadesinde, “Salih Aka’nın oğlu Fırat Aka’nın 5 yıl ilkin Şişli Fulya’da bir marketi vardı. Arada babası da markete geliyordu. Çalmış olduğu süre içinde Salih’in oğlu Fırat bana, ‘Sefil Bilo’, ‘Ufak Emrah’, ‘gel buraya’ diye aşağılamalarda bulunuyordu. Babası da ara sıra beni ezikliyordu. Fırat beni kimi zaman kuaföre götürüyordu. Kuafördekilere ‘şunu kırpsınlar da insana dönsün’ diyerek bana hakaret ediyordu.

Bu durumu gururuma yediremeyip ses çıkartınca da beni darp etti. Artık canıma tak etti işe gitmedim. Salih ve Fırat Aka kimsesiz olmamdan faydalanıp beni işe geri getirdi. Sadece yaşadıklarım aynı şekilde devam etti. Vaka günü hedefim Fırat’ı öldürmekti.

Beyoğlundaki cinayette yeni detaylar: Oğlu ‘Sefil Bilo, ‘Küçük Emrah diyerek beni aşağıladı

Tezgah açtıkları yere geldim baktım sadece Fırat’ı göremedim. Birkaç kez tur attım, Fırat’ı gene göremeyince babası Salih Aka’ya 4-5 el ateş açtım. Sonrada kaçtım, kaçarken kıyafetlerimi bir çöp konteynırına attım” söylediği öğrenildi.