Mercedes-Benz’in 190E adlı modeli, 1980’lerin ortalarında satılan bir otomobildi. Piper Motorsport adlı bir firma ise 9 Ekim 2013 civarlarında başlattıkları proje ile, bu otomobilin gövdesi altına bir C63 AMG yerleştirmeyi başarmışlar. Proje an itibariyle tamamen bitirilmiş duruma gelmiş. Projenin bu kadar uzun sürmesi ise araca C63 AMG’nin motorunun yanı sıra, konsolu, şanzımanı, süspansiyonu, frenleri gibi diğer tüm parçalarının da entegre edilmesinden dolayı olmuş.

Bunu da oku

Birçok kısımda araçların düzgün şekilde birleşmesi için kesme biçme işlemi yapan Piper Motorsport firması, C63 AMG’nin konsolunun ilginç bir şekilde 190E’ye neredeyse tam oturduğunu belirtiyor. Aracın kaputu altındaki birçok parça da normal yerlerine sığdırılamamış.

Mercedes-Benz Frankenstein Projesi (190E'nin C63 AMG'ye Çevrilmesi)
Mercedes-Benz Frankenstein Projesi (190E'nin C63 AMG'ye Çevrilmesi)
Mercedes-Benz Frankenstein Projesi (190E'nin C63 AMG'ye Çevrilmesi)

Çünkü 190E yıllar öncesinde tabii ki de 6.2 litrelik devasa bir V8 motor için tasarlanmamıştı. Bu sebepten ötürü yağ soğutma sistemi, klima komponentleri gibi şeyler farklı yerlere konumlandırılmak zorunda kalmış.

Motor1 Türkiye Instagram

Firma aynı zamanda 190E’nin standart gövdesini de DTM yarışlarında kullanılan hâline benzeyen EVO versiyonuna dönüştürmüş. Aracın güç ve performans değerleriyle ilgili bir bilgi ise henüz açıklanmış değil. Aracın yapım aşamasının büyük bir kısmını ise aşağıdaki 163 fotoğraflık detaylı fotoğraf galerisinden görüntüleyebilirsiniz.

Kaynak: The Drive aracılığıyla Piper Motorsport(Toplam: 14, Bugün: 1 )