Daimler’in küçük otomobil üreticisi Smart, Paris Otomobil Fuarı’nda doğum günü pastasındaki 20 mumu birden üfleyecek. Firma, kendisine ve sevenlerine de bir 20. yaş hediyesi hazırlamış durumda. Forease adı verilen EV konsept model, geçmiş ve geleceği birleştiriyor. Tamamen elektrikli araç 2001 Crossblade ve 2011 Forspeed konseptlerinden ilham alınarak üretilmiş.

Forease, normalden çok daha küçük ön camı ve olmayan tavanı ile piyasadaki en küçük -ve en tatlı- speedster oluyor. Aynı diğer Smart modelleri gibi şehir içi kullanım için tasarlanan konsept modelin ForTwo modelinden farklı özellikleri de mevcut. Kapı kolları kapıların içerisine yerleştirilen aracın orta konsoldaki klima kanalları da iki küçük ekrana dönüştürülmüş.

Bunu da oku

Smart EQ ForTwo Cabrio’nun elektrikli ünitesini kullanacak olan konsept model tamamen kullanılabilir olacak. Smart’ın Amerika, Kanada ve Norveç’te tamamen elektrikli otomobiller üreten bir üreticiye evrildiğini, bu geçişin Avrupa’da 2020 yılını bulacağını hatırlatalım.

Metalik beyaz ve “stream green” renkler ile tamamlanan Forease, koltukların arkasındaki korumalar ile sürücünün ve yolcunun güvenliğini arttırıyor. Kabin içerisine entegre edilmiş hoparlörler konseptin standart Smart modellerinden daha havalı olmasını sağlıyor.

Forease, Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.

Kaynak: Smart

 

(Toplam: 20, Bugün: 1 )