Markalara uçtan uca pazarlama, yazılım çözümleri ve pazar araştırması hizmetleri sunan Denebunu, İngiltere’de hayata geçirdiği Samplico ve yeni çıkan SaaS pazar araştırması platformu Sorbunu ürünü için yatırım aldı.

2016 senesinde Duygu Örneksiz ve Sulh Yeşilçiçek tarafınca kurulan Denebunu, bugün 4 milyona yakın kullanıcı tabanının 500 milyondan fazla veri noktası yardımıyla partnerlik yapmış olduğu 1000’den fazla markayı ileri düzey segmentasyon teknikleri ile erişilmesi oldukça zor hedef kitlelere ulaştırıyor ve markaların kullananların oluşturduğu içerikten faydalanmalarına olanak sağlıyor.

Örneksiz teknolojik çözümleri ve veri odaklı bakış açıları ile Türkiye’de yakaladıkları başarıyı, son yatırım turunda yurt dışına da taşıdıklarını belirten Denebunu Kurucu Ortağı ve CEO’su Duygu Örneksiz, yatırım turunun amaçları hakkında şunları söylemiş oldu:

“Bu turdan elde edilmiş yatırımı, İngiltere iştirakimiz Samplico ve geçtiğimiz yıl faaliyete geçirdiğimiz SaaS Pazar araştırma platformu Sorbunu’nun hem Türkiye hem İngiltere pazarında büyümesi için kullanmayı hedefliyoruz. Hedefimiz; hacmi fark etmeksizin büyük minik tüm firmaları erişmesi zor hedef kitleler ile en süratli şekilde bir araya getiren, tüketicinin sesini olabildiğince yere ulaştıran, ‘Kullanıcı Tarafınca Oluşturulan İçerik’ (UGC) denilince akla gelen tek platform olmak.”

Toplanan yatırım ile; Denebunu İngiltere iştiraki Samplico’nun büyütülmesi ve Türkiye’de Mart 2023 itibarıyla hizmete sunulan yeni nesil hiper süratli pazar araştırma platformu Sorbunu’nun desteklenmesi ve global açılımı hedefleniyor.

Denebunu’nun Global Pazara Açılış Yolculuğunda Yanındayız

Yatırım turuna öncülük eden Eksim Ventures’un Yatırım Komitesi Üyesi Uğur Mutluhan Oruncak:

“Eksim Ventures olarak, ürün yada süreçlerinde teknoloji kullanımı ve geliştirme mevzusunda heyecanlı şirketlere destek sunma vizyonuyla hareket ediyoruz. Tüketicilerin yeni çıkan ürünler keşfettiği, satın alım aşamasından ilkin deneyimlediği ve bu deneyimlerini paydaşlara aktarabildiği öncü bir platform olan Denebunu, vizyonumuz doğrultusunda ve yatırım tezimizle örtüşen girişimlerden biri oldu. Yatırım turuna iştirak eden kıymetli katılımcılarla yaptığımız bu yatırım ile bu kıymetli markanın global pazarlara açılma hedefini gerçekleştirmesine katkı sağlayacağız.” dedi.

Türkiye’de Kendini Kanıtlamış Karlı İş Modelinin Globalde Yükselişi

APY Ventures yöneticisi Mustafa Keçeli:

“Denebunu’ya ilk yatırımımızı yaptığımız 2020 yılından bugüne değin sergiledikleri gelişim bizi oldukça mutlu etmekte. Türkiye’deki marka bilinirliğinin oturmuş olması ve operasyonel olarak karlı halde olması, İngiltere yapılanmasının tamamlanması ve SaaS ürünü Sorbunu’yu hayata geçirmeleri aslına bakarsak firmanın ve kurucu ortakları Duygu ile Sulh’ın başarılarını doğruluyor. Bu yatırımla birlikte global operasyonlarına ağırlık verecek olan Denebunu’nun yazacağı başarı konusunda yer almaktan oldukça memnunuz.” dedi

Denebunu’nun Tecrübesi Yatırımda Hisse Sahibi

Arya VC yönetici ortaklarından Sanem Tatlıdil Özal, bu yatırımdaki motivasyonlarını şu şekilde deklare etti:

“Denebunu’ya yatırım yapmamızın temel sebebi kurucu ekibinin derin sektör tecrübesi, teknik donanımı, ticarileşme ve global pazarlara açılma şeklinde ana kasları bir arada bulundurmaları oldu. Ekip olarak; pazarın temel gereksinimlerine yenilikçi çözümler getirip, değişen piyasa koşullarına süratli uyum sağlayabilen ürün ve hizmetler sunarak sürdürülebilir başarının temellerini attıklarına inanıyoruz. Ek olarak, süregelen sıkıntılı ekonomik dönemlere karşın finansal açıdan sağlam kalmış olarak gelişme hedeflerine ulaşmaları da yatırımımızı kuvvetli temellere dayandırmamıza olanak tanıdı.”

Sürdürülebilir ve Kendini Kanıtlamış Veri Odaklı İş Modeli

Maxis’ten Koordinatör Selami Düz yatırım hakkında şu şekilde dedi:

“Veriyi odağına alan sürdürülebilir ve kendini kanıtlamış iş modeli ile Denebunu’nun yurt haricinde başlatmış olduğu açılım hamlesini girişim sermayesi sektörünün mühim isimlerinden sağlamış olduğu itimat ve yatırımla oldukça ileriye taşıyacağına inanıyorum. Denebunu ailesine başarılarının devamını temenni ediyorum.”

(Toplam: 1, Bugün: 1 )