Doğu Batı kültürünün toplumsal etkileşiminin artırılması ve değişik kültürleri; gezi, sanat, müzik ile ortak bir noktada birleştirmek amacıyla düzenlenen festivalde, 3 günde 22 sanatçı ve grup sahne alacak. “Mutluluk paylaştıkça güzeldir” temasıyla; insanı ve doğayı seven, hayvanlara saygı gösteren 80 binden fazla tabiat, kamp ve gezi severin festivaldeki yerini alması umut ediliyor.

“World Music” teması ile müzik evrensel sınırlara ulaşacak

İran, Azerbaycan, Ermenistan benzer biçimde ülkelerden sanatçılar ile yerli sahnenin kuvvetli isimlerinin buluşacağı festivalde; Acem-Blues türünün kurucusu İran’lı Mohsen Namjoo’nun yanı sıra; Athena, Teoman, Selda Bağcan, Kardeş Türküler, Ezhel, maNga, Ahmet Aslan, İlkay Akkaya, Melek Mosso, Can Bonomo, Sena Şener, Shantel, Komut Can İğrek, Fatma Turgut, Yener Çevik, Kurtalan Ekspres, Gazapizm, İlyas Yalçıntaş benzer biçimde sanatçılar yer alacak.

Üç günlük festival panayır havasında geçecek

Festival alanında iştirakçilerin eğlence ve müziği bir arada bulabilmesi amacıyla da tüm detaylar düşünüldü.

Gezginfest Van; toplumsal yaşam alanları, oyun parkları, kütüphaneler, engelli katılımcılara nazaran kurgulanmış parkurlar ile hayalini gerçekleştirmek isteyen herkesi festival alanına bekliyor.