Uzun bir tatilin peşinden bol miktarda denize girdiniz ve tatilin hakkını verdiğinizi düşünüyorsunuz. Fakat bir taraftan devamlı denize ve  havuza girmekten saçlarınızın yıpranmasına engelleyemediniz. Saçlar, deniz ve güneşe maruz kalınca iyice güçsüzleşir, zayıflar, matlaşır. Her yaz tatilini denizde yıpranan saçlarınızla bitiriyorsanız ve bu durum morelinizi bozuyorsa sizin için önereceğimiz maske tariflerini uygulayabilirsiniz. Bu maskeler yardımıyla eskisi şeklinde canlı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan sizin için en uygun olanı seçip, uygulamak.

Burada en mühim noktalardan biri “organik malzememeleri” kullanmak.

Maskeleri yapmadan ilkin bunlara dikkat etmeniz gerekiyor:

  • Saç tipinize uygun maskeyi seçmeniz gerekiyor.
  • Maskeleri daima temiz saçlarınıza uygulayın.
  • Maskeleri tek seferde yapmış olursanız anlık ve geçici çözüm alabilirsiniz. Fakat tertipli kullanırsanız etkili ve kalıcı neticeleri görebilirsiniz.
  • Saçlarınızı sık sık ve oldukca sıcak su ile yıkamayın.
  • Maske yaptığınız günler maşa, fön şeklinde faktörlerden uzak durun.
  • En önemlisi ise maskelerinizde kullanacağınız ürünlerin organik olmasına dikkat edin.
  • Son olarak sıhhatli saçların en büyük sırrı ise bolca su içmek ve dengeli beslenmektir.

Şimdi gelelim sizin için seçtiğimiz bakım maskelerine:

Yumurta ve zeytinyağı maskesi

Bu maske kuru ve cansız saçlar için büyük bir netice veriyor.

Iyi mi yapılır: Zeytinyağı ve yumurtayı bir kapta karıştırın. Saçınıza karışımı masaj ile uygulayın ve bir bone ile kapatın. 1 saat kadar beklettikten sonrasında saçlarınızı sudan geçirin.

Yoğurt, bal ve elma sirkesi maskesi

Bu maske yardımıyla denizde yıpranmış ve kurumuş saçlarınıza rutubet kazandıracaksınız.

Iyi mi yapılır: 3 yiyecek kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı elma sirkesi ve 1 çorba kaşığı balı bir kapta karıştırın ve saçınıza masaj yaparak uygulayın. Otuz dakika bekleyin ve sonrasında sudan geçirin.

Avokada yağı, badem yağı ve zeytinyağı maskesi

Bu maske saçlarınızda oluşan kırıklara iyi gelecektir.

Iyi mi yapılır: Saçınıza gore göz sonucu tüm yağları bir kapta karıştırın ve saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Bir saat beklemeye alın ve peşinden saçlarınızı sudan geçirin.

Muz, Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve bal maskesi

Daha yumuşak ve parlak saçlar için bu maskeyi uygulayabiliriniz.

Iyi mi yapılır: 1 tane muzu ezin, 1 yiyecek kaşığı hindistan cevizi yağı, 1 yiyecek kaşığı zeytinyağı ve 1 yiyecek kaşığı balı ilave ederek karıştırın. Hazırladığınız karışımı saç diplerinize masaj yaparak sürün ve 1 saat beklemeye alın. Peşinden durulayın.

En şaşırtıcı maskelerden biri de mayonez maskesi

Mayonezi saçınıza sürmekle tereddüt yaşabilirsiniz fakat mayonezin içinde bulunan yoğurt, sirke, limon, yumurta bulunuyor. Bu ürünler saç için besleyici etkilere haizdir. Bu maske yardımıyla saçınızı bol miktarda beslemiş olacaksınız.

Iyi mi yapılır: Burada tek ihtiyacınız olan şey mayonez. Sadece burada mühim bir uyarımız var, mayonezi evinizde yapmış olursanız  daha sıhhatli sonuçlar elde edersiniz. Mayonezinizi evinizde yaptıktan sonrasında saçlarınıza sürün, bir bone yada havlu ile sarın. 1 saate kadar beklemeye alın ve peşinden şampuanla iyice birkaç kere sudan geçirin. Eğer saçlarınız oldukca kuru ise içine zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

(Toplam: 17, Bugün: 1 )