Galaxy Note 9’daki S Pen’in artık Bluetooth özelliği var, böylece kamera uygulamasında fotoğraf çekebilir, galeride görüntülere göz atabilir, yada Google chrome’da önceki web sayfasına geri dönebilirsiniz. Uzak eylemleri gerçekleştirmek için kalemdeki düğmeyi kullanabilirsiniz. Dahası, düğmeye tek yada çift basarak değişik işlemler gerçekleştirebilir. Bu da çeşitli işlevlere süratli erişim için işinizi kolaylaştırıyor.

Peki, S Pen düğmesini çeşitli eylemler için tam olarak iyi mi özelleştirebilirsiniz?

Galaxy Note 9 S Pen uzaktan özelleştirme

1. Ayarlar uygulamasını açın ve Gelişmiş Özellikler’e dokunun. Arkasından S Pen ve S Pen Remote (uzaktan kumanda olarak kullanmak için) seçeneklerini takip edin.

2. Bu menü, düğmenin tek bir basışının bir uygulamada neler yapabileceğini ve ek olarak çift basmanın ne yapabileceğini seçmenizi sağlıyor. S Pen düğmesine basılı tutarak cihazınızdaki herhangi bir uygulamayı açabilir, ekran içeriğinizi büyütebilir yada çeşitli bildiri işlevlerini gerçekleştirebilirsiniz.

3. Bu adımda S Pen’in düğmesine tıkladığınızda neler olabileceğini seçeceksiniz. S Pen uzaktan özelleştirme menüsünde listelenen Kamera, Galeri yada Ses Kaydedici benzer biçimde özelliklerin her birinin ne yapacağını seçmek için Tek basış seçeneğine yada Çift basma seçeneğine dokunabilirsiniz. Ek olarak, S Pen’in belirli bir uygulamada çalışmasını da dönem dışı bırakabilirsiniz.

Artık favori eylemleriniz için S Pen düğmesine tek yada iki kez basabilirsiniz. Uzaktan işlevin emek harcaması için S Pen’in şarj edilmesi icap ettiğini ihmal etmeyin. Her neyse ki S Pen, telefonun içinde bir tek 40 saniye tamamen şarj edilebiliyor. Tek bir şarjla 200 tıklama hakkınız var.