MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Fenerbahçe‘yi 3-0 yenerek tur atladıkları maçın peşinden konuştu.

Kazandıkları için mutlu olduklarını ifade eden Belözoğlu, “Bugün kazandığınız için mutluyum. Benim için Fenerbahçe maçları devamlı zor. Devamlı değişik olmuştur. Bugün gelinen noktada da ekip içindeki tüm oyuncuları, tüm kardeşlerimi ve arkadaşlarımı kutlama ediyorum. Maçın başından sonuna kadar muhteşem bir oyun oynadılar. Fenerbahçe, kuvvetli ve bu ligin fazlaca üstünde oyunculara haiz. Buna ihtiyacımız vardı. Kupa bizim için kıymetli ve kulübümüzün mirası. Fakat bununla beraber ligde kendimizi güvenli sıralamaya çekecek pozisyona getirmemiz gerekiyor. Yalnız bir maç kazandık. Bunu hususi kılacak bence bundan sonrasında ligde de göstereceğimiz performans olmalı. Tüm arkadaşlarımı kutlama ediyorum. Burada en büyük hisse tüm sporcu kardeşlerimin. Taraftarımıza da buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Ankaragücü bir ihtimal tarihinde yaşamadığı kadar zorluklar yaşıyor. Forma giyen, bu camiaya emek veren her insana teşekkür ediyorum. Bu camiaya da, bu taraftara da bu yakışır diye düşünüyorum” dedi.

“BÖYLE BİR ŞEY YAŞAYACAĞIMI DÜŞÜNMEZDİM”

Fenerbahçe taraftarının kendisine karşı yaptıkları tezahüratlara ilişkin sorulan soruya yanıt veren Emre Belözoğlu, “Tanrı 150 yıl yaşam verseydi bu tarz bir olay yaşayacağımı düşünmezdim. Bundan dolayı fazlaca mutsuz olduğumu söylemek isterim. Emre Belözoğlu’nu yakından tanıyanlar benim Fenerbahçe’yi hakkaten kalbimin en güzel yerinde sakladığımı bilir. Fakat bugün yaşanılan hak ettiğim bir şey değil. Sokakta Fenerbahçelilerin beni ne kadar fazlaca sevdiğini, ayrıldığımda bana bu duyguyu hissettiklerine tanık oldum. Bugün bunu yaşayacağım asla aklıma gelmezdi. Devamlı Fenerbahçeli Emre olarak anıldım. Fakat Fenerbahçe’ye karşı oynarken de bir sporcunun yada bir teknik direktörün ne yapması gerekiyorsa onu yaptım. Onun haricinde Fenerbahçe’nin aleyhine tek bir açıklamam dahi olması imkansız. Fenerbahçeli Emre olmak benim için imtiyaz oldu. Fakat bugün için fazlaca büyük bir şey yaşadığımı söylemek istedim” ifadelerini kullandı.

 

“GALATASARAY’I YÜCELTMEZ, FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞ’I KÜÇÜLTMEZ”

Emre Belözoğlu, Galatasaray ile ligde oynadıkları maçın peşinden “Tarihin en iyi Galatasaray ekibi” sözlerinin hatırlatılması ve Antalyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın bu görüşe katılmadığının sorulmasının peşinden, “Kendi fikri. Benim gördüğüm, en iyi Galatasaray kadro bulunduğunu düşünüyorum. Yaşım 44… Bu da benim fikrim, buna katılmak zorunda değil hepimiz. Galatasaray’ı yüceltmez, Fenerbahçe ve Beşiktaş‘ı küçültmez. Bu bir tespit. Söylediklerimin arkasındayım, kimseyi rencide etmedim. İnanmadığım bir şey söylemedim. Bu mevzu niçin bu kadar büyüdü, anlamadım. Bireysel olarak en iyi Galatasaray ekibi” sözlerini kullandı.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )