Yarışma finans alanında finansal inovasyon ve teknoloji gelişimine yönelik fikirlerin geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla gerçekleştiriliyor. Fintek ekosistemi için mühim bir potansiyel barındıran, ülkemizdeki finans modellerinin ve araçlarının daha çeşitli, yaygın ve kapsayıcı hale gelmesine dair vizyoner ve yenilikçi proje fikirlerinin bir araya gelme fırsatı bulacağı yarışmada dört tema bulunuyor.

Blockchain teknolojisi ve dijital varlıkların yükselişiyle beraber yeni finansal araçlar ve modellerin geliştirme fırsatlarının ön plana çıkmış olduğu “Dijital Varlıklar” teması.

Ödemelerin dijitalleşmesi ve mobil cüzdanların yaygınlaşmasının finansal erişimde büyük bir değişimi bununla beraber getirmesiyle ödeme hizmetlerinde ve teknolojilerindeki gelişimleri teşvik ederek, daha süratli, güvenli ve kapsayıcı “Ödeme Hizmetleri ve Teknolojileri” teması.

Suni zeka ve otomatik danışmanlık sistemlerinin yükselişi, yatırımcılara daha kişiselleştirilmiş ve etkili finansal tavsiyeler sunma potansiyeli taşıyan “Robo-Danışmanlık” teması.

Bankacılık teknolojilerindeki en son gelişimleri keşfetmek ve daha kuvvetli daha esnek ve daha kullanıcı odaklı bankacılık çözümleri üstünde çalışmak için “Bankacılık Teknolojileri” teması yarışmanın ana mevzularını oluşturuyor.   

Yarışmaya her alandan lisans, yüksek lisans, doktora ve/yada mezunu adaylar başvurabiliyor. Yarışmacıların minimum 2 en fazla 5 kişilik takımlar halinde katılabildiği yarışmada dereceye girenler birincilik ödülü olarak 100 bin TL, ikincilik ödülü 80 bin TL ve üçüncülük ödülü olarak 60 bin TL’nin sahibi olacak. Başvurular 29 Şubat’ta sona erecek.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )