TÜBA tarafınca her yıl açıklanan tematik program ile ilgili mevzu başlıklarını içeren YÖK doktora tezi yazarları bireysel olarak teknoloji ve tasarım, data ve kontakt teknolojileri, eğitim, sıhhat, ziraat ve ekoloji teknolojileri ve biyoteknoloji alanlarında, ek olarak internasyonal ilişkiler, kalkınma politikaları, eğitim yaklaşımları ve güvenlik politikaları mevzularını içeren toplumsal bilimler alanlarında başvuruda bulunabiliyor. Başvurular dijital olarak yapılıyor.

Ülkemiz kaynaklı yazılmış doktora tezlerini teşvik etmek, desteklemek ve ödüllendirmek amacıyla düzenlenen TÜBA-TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri Yarışmasına değişik mevzularda katılım sağlanabiliyor.

Teknoloji ve Tasarım kapsamında; Suni Zeka, Makine Öğrenmesi, Otonom Sistemler, Robotik ve Mekatronik Sistemler, Modelleme ve Simülasyon Teknolojileri, Enerji, Hibrit ve Elektrikli Vasıta Teknolojileri, Hava, Uzay ve İnsansız Sualtı Sistemlerine Yönelik Teknolojiler içerikleri yer alırken, Informasyon ve İletişim Teknolojileri (Siber Güvenlik ve Kriptoloji dahil) de yarışma dahilinde müracaat yapılabilen mevzular içinde içeriyor.

Gene ek olarak Eğitim, Sıhhat, Ziraat ve Ekoloji Teknolojileri, Biyoteknoloji ve Ulusal Teknoloji Hamlesi’nin Internasyonal İlişkiler, Kalkınma Politikaları, Eğitim Yaklaşımları, Güvenlik Politikaları da gençlerin yarışmaya katılabilecekleri içerikler içinde bulunuyor.

Doktora tezlerinin bilimsel değerlendirme süreçleriyle değerlendirileceği ödül programında birinci olan sav yazarına 75 bin TL, ikinciye 60 bin TL, üçüncüye ise 50 bin TL ödül verilecek.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )