Evet, iPhone 16 coşku veriyor, fakat gelin biz onun yerine iPhone 17’den konuşalım.

Cenup Kore teknoloji sitesi The Elec‘e bakılırsa, 2025’te çıkması beklenen iPhone 17’nin temel modeli ve 17 Plus, şu anki Pro iPhone modelleri ile aynı ekrana haiz olacak. Şu demek oluyor ki 120 Hz tazeleme hızı ve “devamlı açık ekran” özellikleri Pro olmayan iPhone’lara da gelecek, ki bu Apple için mühim bir ilk. Pro modelleri son yıllarda bu gelişmiş özellikleri almış, sadece temel modeller bu özelliklerden yoksun kalmıştı.

Doğal ki güvenli olabilmek için bir buçuk yıl kadar beklememiz gerekiyor, sadece Apple Insider‘ın da belirttiği suretiyle, The Elec, Apple’ın tedarik zinciri mevzusunda mühim bir haber deposu. Aslına bakarsak bu mantıklı bir hamle, zira Google şeklinde rakipleri ürettiği amiral gemisi cihazlarda 120 Hz tazeleme hızını düşük düzey modellerde de sunuyor. Apple bu mevzuda birazcık geride kalmış durumda ve bunu değiştirebilmek için bir hamle yapması gerekiyor.

Bunu yapmak, Apple için temel modeller ile Pro modelleri ayrıştırmayı zorlaştıracaktır. Kamera farkları büyük oluyor sadece aynı ekrana haiz dört telefonun arasındaki fiyat farkını makul gösterecek bir şeyler daha gerekecek.

Önümüzdeki 18 ay kadar bir süre süresince bu mevzu aklınızda olsun.


Alex Perry’nin haberini Erinç Eröz Türkçeleştirdi

(Toplam: 1, Bugün: 1 )