Honor’un Magic V2 adlı süper ince katlanır akıllı telefonu 2023 yılı Temmuz ayında Çin’de satışa çıkmıştı, aygıt şimdi Avrupa’da da piyasaya çıktı.

Her ne kadar bekleyiş oldukca uzun sürmüş olsa da, Magic V2 hâlâ dünyanın en ince içe doğru katlanır telefonu olma “onuruna” (iyi mi latife?) haiz. Açık halde 4,7 milimetre olan cihazın kalınlığı, katlandığında 9,9 milimetre. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Samsung’un Galaxy Z Fold 5 telefonu, açıkken 6,1, katlandığında ise 13,4 milimetre genişliğinde.

Honor bu inceliğe yeni nesil silikon-dual-karbon pili ile ulaşıyor. 5 bin mAh kapasiteli pil, 2,72 milimetre kalınlığa haiz.

Honor Magic V2 Avrupa’da iki renkte satılacak: Mor ve Siyah.
Credit: Honor

Cihazın öteki özellikleri de üst düzey. Arkada panelde üçlü kamera sistemi var; bu sistem 50 megapiksellik ana sensör, 50 megapiksel ultra geniş sensör ve 20 megapiksellik telefoto kameradan oluşuyor. Ön bölümde da ikili, 16 megapiksellik kamera bulunuyor.

7,92 inçlik OLED ekran, bin 600 nit parlaklığa, 120 Hz tazeleme hızına ve 2.156×2.344 px çözünürlüğe haiz. Ona birlikte rol alan bir de 6,43 inçlik gene OLED, 2 bin 500 nitlik parlaklığa ve 2.060×2.376 px çözünürlüğe haiz ikinci ekran bulunuyor.

Honor Magic V2’yi bu kadar inceltebilmesini yeni nesil, süper ince piline borçlu.
Credit: Honor

Magic V2 enerjisini Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden alıyor ve 16 GB RAM’in yanı sıra 1 TB’a kadar depolama kapasitesi sunuyor.

Öteki özellikler içinde stereo hoparlörler, yan tarafa yerleştirilmiş parmak izi tarayıcı ve 66W kablolu şarj bulunuyor.

Ne yazık ki fiyatı da özelliklerine uyacak seviyede. Hemen hemen Türkiye’de satışa çıkmayan cihazın Avrupa satış fiyatı bin 999 Euro doğrusu ortalama 66 bin Türk Lirası.

Eğer bu sizi kesmediyse, Porsche Design Honor Magic V2 RSR sürümü de mevcut, sadece hemen hemen bu “lüks” Honor’un fiyatını bilmiyoruz.


Stan Schroeder’in haberini Erinç Eröz Türkçeleştirdi

(Toplam: 1, Bugün: 1 )