Iphone 5s Çıktı

Iphone 5s : Apple,  düzenlediği etkinlikte, iki yeni telefon birden tanıttı.

Bunlardan birisi iPhone 5’in ‘daha güçlü ve daha hızlı’ halefi iPhone 5S, diğeri ise Apple’ın yeni bir stratejiyle piyasaya sürdüğü ‘daha ucuz ve daha renkli’ iPhone 5C.

Saniyede 10 foto
Apple CEO’su Tim Cook yeni telefonları tanıtırken, “Apple ne zaman yeni bir telefon çıkarsa eskisinin fiyatı düşüyordu. Bu kez bunu yapmayacağız…” diyerek iPhone 5’in ardından 2 farklı yeni cihaz çıkardıklarını söyledi. Cook, Apple’ın Microsoft Office programı olan iWork’ün yeni iPad ve iPhone’larda bedava olacağını da açıkladı. Yeni iPhone 5S “akıllı telefonlarda yeni altın standardı” olarak tanıtıldı.

Parmak iziyle alışveriş
Gümüş, altın ve uzay grisi renkleriyle gelen iPhone 5S’te 64 bitlik A7 işlemci bulunacak. Grafikleri ve uygulamaları şu andakinin 2 katı hızda işleyebileceği belirtiliyor.  Telefonun bataryası eskisiyle aynı olsa da kamerası bir adım önde. iPhone 5S saniyede 10 kare fotoğraf çekebilecek.
Apple’ın pazarlamasının başındaki Phil Schiller, akıllı telefon sahiplerinin yarısının şifre kullanmadığını belirterek iPhone 5S’in Touch ID adlı yeni parmak izi okuyucusunu tanıttı. Sahibini parmak izinden tanıyan telefonu böylece başkalarının açması mümkün olmayacak. Ayrıca iTunes mağazasından parmak iziyle alışveriş yapılabilecek. iPhone 5S’in fiyatı iki yıllık taahhütlü olarak 16 GB için 199 dolardan başlayacak. Telefon için ayrıca 6 değişik renkte deri kılıf 39 dolardan satılacak.
Phil Schiller, iPhone 5C’yi “daha eğlenceli ve daha renkli” düşündüklerini söyledi. Yeşil, beyaz, mavi, pembe ve sarı renklerinde piyasaya sürülecek olan iPhone 5C’nin A6 çiple grafik kalitesinin oyun konsolu kalitesinde olduğu belirtiliyor. 10 santimetrelik ekrana sahip telefonda 8 megapiksellik kamera var. ABD’de iPhone 5C iki yıllık GSM şirketi taahhütüyle 16 GB için 99 dolar, 32 GB için 199 dolara satılacak. 29 dolara farklı gövdeler alınabilecek.

iOS7’de 200 yeni özellik
Apple’ın yazılım bölümünün başındaki Craig Federighi yeni işletim sistemi iOS7 hakkında bilgi verdi. 18 Eylül’de çıkacak olan iOS7’de 200 yeni özellik olduğu belirtiliyor. iOS7 iPhone 4 ve sonraki telefonlarda ve iPad 2 ve sonrası tabletlerde çalışacak.
Buna göre iOS 7 ile cep telefon, takvimi sayesinde gittiğiniz yeri bilecek, yolculuğunuzun ne kadar süreceğini söylecek. Bu özellikler Google’ın Now programı andırıyor. iOS7’de çok sayıda yeni melodi olduğu bilgisi de verildi.
Apple’ın tanıtımının sonlarına doğru sahneye çıkan Elvis Costello bir şarkı çaldı. İki yeni telefon da 20 Eylül’den itibaren piyasaya sürülecek.

iPhone 5S ve iPhone 5C Karşılaştırması
Apple bugün gerçekleştirdiği etkinlikte yeni telefonlarını tanıttı.
İşte tanıtılan iki modelin tüm özelliklerini karşılaştırması

iphone5s-iphone5c-karsilastirma-3  iphone5s-iphone5c-karsilastirma-4iphone5s-iphone5c-karsilastirma-5

(Toplam: 38, Bugün: 1 )

Leave a reply:

Site Footer

Sliding Sidebar