Kimi zaman rahat bir ekran görüntüsü kafi olmayabiliyor.

Denediğiniz yeni bir uygulamayı göstermek ya da bir grup arkadaşınızla yaptığınız uzun sohbeti paylaşmak istiyorsanız, video kaydetmek oldukça daha mantıklı oluyor. Eğer bir iPhone’unuz var ise, ekranınızı kaydetmek, birkaç rahat adımla mümkün. İşte o adımlar:


ToPLAM SÜRE1 dakikadan daha azca


NEYE İHTİYACINIZ VARiPhone


 • Adım 1: Ekran Kaydı’nı Denetim Merkezi’ne ilave edin

  Ayarlar > Denetim Merkezi’ne gidin ve Ekran Kaydı aracını eklemek için artı ikonuna tıklayın. Bu sayede sonraki adıma hazır olacak ve kolayca kayıt hayata geçirmeye başlayacaksınız.

  Control Center Settings on an iPhone with the Screen Recording option circled in red.Görsel: iPhone ekran görüntüsü

 • Adım 2: Denetim Merkezi’ni açın

  Yeni iPhone modellerinde sağ üst köşeyi aşağı kaydırarak Denetim Merkezi’ni açın. Ana ekran olan iPhone modellerinde ise ekranı aşağıdan yukarı kaydırıp Denetim Merkezi’ni açın.

  Control Center on an iPhone with the Start Recording button circled in redGörsel: iPhone ekran görüntüsü

 • Adım 3: Kayıt yapmak için basın

  Ekran Kaydı tuşuna basın. Bunu yaptığınızda üç saniyelik bir geri sayım başlamış olacak. Ekranın üstünde kırmızı bir nokta olduğunda kaydın başladığını anlayacaksınız.

  iPhone Control Center showing the recording button on and a countdown until recording starts.Görsel: iPhone ekran görüntüsü

 • Adım 4: Videonuzu kaydedin

  Artık iPhone’unuz kayda girmiş olduğu için kayıt yapmak istediğiniz şeyi yapabilirsiniz. Cihazda yaptığınız tüm aksiyon kayıt altına alınacak, kısaca basitçe telefonda ne görüyorsanız kayda alınıyor.

  Kaydı durdurmak için ekranınızın üstündeki kırmızı noktaya basın ve sonrasında videoyu durdurmak için Durdur tuşuna basın.

  iPhone showing screen recording buttonGörsel: iPhone ekran görüntüsü.

 • Adım 5: Kaydınızı bulun ve düzenleyin

  Durdur’a bastığınızda kaydınız otomatikman Fotoğraflar uygulamanıza kaydolacak. Buradan herhangi bir video benzer biçimde videonuzu düzenleyebilirsiniz.

  iPhone showing a recording being saved to PhotosGörsel: iPhone ekran görüntüsü.