İzmir’de şehir içi ulaşımın en mühim bileşenlerinden önde gelen İzmirim Kart, hem İzmirliler hem de kenti gezmeye gelen turistler için kullanışlı bir ulaşım çözümü.

İzmirim Kart bakiyesi tükendiğinde ya da İzmirim Kart’a bakiye yüklemek, TL ödeme yapmak istediğiniz vakit takip etmeniz gerekecek yolları sizin için derledik.

İzmirim Kart Bakiye Yükleme Şekilleri

  1. İzmirim Kart bakiye yükleme işlemini, eğer dolum noktasıysa kartı satın aldığınız bayiden, ulaşım noktalarında yer edinen istasyonlarda dolum otomatına haiz yüklematik cihazlarından yapabilirsiniz.
  2. İzmirim kart internet sayfası ya da mobil uygulaması üstünden online olarak TL bakiye yükleyebilirsiniz.

İzmirim Kart TL bakiye iyi mi yüklenir ve doldurulur?

İzmirim Kart bünyesinde yer edinen tüm kartlara mobil uygulaması üstünden olduğu benzer biçimde, masaüstü internet sayfası üstünden de yükleme yapabilirsiniz. Bu şekilde bakiye yüklemek istediğinizde, kredi kartınızı ya da kredi kartı özelliğine haiz banka kartınızdan online şekilde ödeme yaparak yüklemenizi tamamlayabilirsiniz.

Ek olarak isterseniz gene online ve masaüstü İzmirim Kart uygulamalarını kullanarak tükenmez bakiye tanımlaması yapabilir, otomatik ödemeye bağlı İzmirim Kart bakiyenizin bitmesinin önüne geçebilirsiniz.

İzmirim Kart bakiye yükleme için üyelik açmalısınız

Sadece unutulmaması ihtiyaç duyulan nokta, İzmirim Kart bakiye yükleme işlemini tamamlayabilmek için ister mobil uygulama, ister masaüstü sürüm kullanın, kullanıcı hesabı şu demek oluyor ki üyelik oluşturmanız gerektiğidir.

İzmirim Kart üyelik iyi mi oluşturulur?

Bu işlemi yapabilmek için İzmirim Kart internet sitesine girip, “Online İşlemler” linkine tıklayıp, açılacak sayfada “Üye ol!” linkini kullanarak yeni üyelik oluşturmalısınız.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )