[ad_1]

Milli Eğitim Bakanlığı tarafında Öğrenci harçlık ve sosyal yardımlarının mağduriyete meydan verilmeden zamanında öğrenci hesaplarına yatırılabilmesi için okulların uyarılmasına ilişkin Milli Eğitim Müdürlüklerine resmi yazı gönderildi.

……………… VALİLİĞİNE

(İl Millî Eğitim Müdürlüğü)

İlgi: a) Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği.

b) Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Arasında Yatılı veya Burslu Öğrencilere Yapılacak Ödemelere Dair İşbirliği Protokolü.

c) 21/09/2018 tarihli ve 16988268 sayılı yazımız.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. arasında imzalanan ve valiliklere gönderilen ilgi (a) protokol hükümleri gereğince; öğrenci harçlık ve sosyal yardımlar Vakıfbank tarafından öğrenciler adına hazırlanan ön ödemeli kartlar üzerinden; Vakıfbank şubesi bulunmayan yerleşim birimlerinde öğrenim gören öğrencilere ise PTTBank tarafından verilecek ön ödemeli kartlar üzerinden bankalar kanalıyla ödenecektir. Okul müdürlüklerince harçlık ve sosyal yardım ödemelerinin yapılabilmesi için öğrencilerimizin adına düzenlenen Vakıfbank Ön Ödemeli Kartların ivedilikle teslim edilmesi, “e-Okul Sistemi/Ortaöğretim Kurum İşlemleri/Pansiyon İşlemleri/Yatılı Öğrenci Bilgileri Ayrıntı Girişi/Listele/seçilen öğrencinin Banka Durum Kartı ekranından “Banka Kartı Öğrencinin Eline Ulaşmıştır.” seçeneğinin tıklanması ve kaydedilmesi gerekmektedir.

Öğrenci harçlık ve sosyal yardımlarının mağduriyete meydan verilmeden zamanında öğrenci hesaplarına yatırılabilmesı için okulların uyarılması ve gerekli işlemlerin 01/10/2018 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar tamamlanmasına ilişkin ilgi (c) yazımız Valiliklere gönderilmişti.

Banka kartının öğrencinin eline ulaşması işleminin belirtilen sürede tamamlanmasının sağlanması için gereğini önemle rica ederim. [ad_2]

(Toplam: 16, Bugün: 1 )