Yaz mevsiminde saçlar denizden, güneşten ve nemden kötü etkileniyor. Bunun sonucunda da kırılma, kopma, dökülme ve matlık oluşuyor. Saçlarınızı bu olumsuzluklara karşı korumak istiyorsanız; doğal yağlardan yardım almalı ve saçlarınızı güçlendirmelisiniz. Önerdiğimiz doğal yağlarla, saçlarınız her zaman bakımlı ve ışıl ışıl görünecek.

Hindistan’daki kadınların saçlarının bu kadar güçlü ve parlak olmasının sırrı, Hindistan cevizi yağıdır. Hindistan cevizinin içinde bulunan zengin içerikli yağ, saçın nemini içine hapsediyor ve saçta canlılık kazandırıyor. Aktarlardan Hindistan cevizi yağı alıp, saç diplerinize masaj yapabilirsiniz.

Jojoba yağı, ılık bir saç bakımı için idealdir. Çünkü yağlı bir his bırakmadan saçı besler. Saçlarınıza yetecek kadar jojoba yağını mikrodalgada birkaç saniye ısıtın. Sonra yağı, saçınızın boylarına ve uçlarına masaj yaparak sürün. Saçlarınızı bir havluyla ya da duş bonesiyle gevşek bir şekilde sarın ve 20 dakika bekleyin. Sonra, şampuan ve saç kremi kullanarak saçınızı her zaman olduğu gibi yıkayın.

Zeytinyağı, saç bakımında bilinen en eski yağlardan biridir. Saçları besler, nemlendirir ve parlaklık verir. Zeytinyağını, bir miktar ısıtıp bütün saçlarınıza sürün. Yarım saat bu şekilde bekleyin ve ardından saçlarınızı ılık suyla yıkayın.

Argan yağı, saçlarda meydana gelen hasarı giderir ve saçların uzun süre parlamasını sağlar. Argan yağını alıp direkt saçlarınıza masaj yaparak sürebileceğiniz gibi, içerisinde argan yağı bulunan şampuanları da ve saç bakım ürünlerini de kullanabilirsiniz.

Bambu yağı, saçlardaki kırıkları giderir. Saçlarda yağlı bir hissi bırakmaz. Ayrıca isterseniz; bambu yağını saç kreminize de koyabilirsiniz. Saçlarınız hem yumuşak hem de mis gibi kokacaktır.

(Toplam: 32, Bugün: 1 )