Bronzlaşma devamlı olmazsa olmaz bir tutku olarak görülür. Ne kadar bu şekilde görünse de bunun için para ve süre çokça harcanır. Bronz bir teni elde etmek oldukca basittir. Güneşlenerek yada bronzlaştırıcı kremler sürerek bunu elde edebilirsiniz fakat bu yöntemler kolay gözüktüğü kadar zararlıdır. Ultraviyole ışınları, vücudunuzda lekeler, kırışıklıklar ve erken yaşlanma benzer biçimde emareler bırakarak hasarlı bir cilde neden olur. Güneşsiz bronzlaşma ürünlerinin de vücudunuz için risk taşıdığını söyleyebiliriz. Bir çok brozlaştırıcı ürün içinde zararı dokunan kimyasallar barındırır. Suni bronzlaşma kremleri ise cildinizde hoş olmayan renklere sebep olabilir.

Vücudunuz için sıhhat bir bronzluk istiyorsanız, evde bir tek iki araç-gereç ile hazırlayabileceğiniz güvenli, ucuz ve bronzlaştıran tarifi sizin için paylaşıyoruz. Bu tip tariflerin güvenli ve cep dostu olmasının yanı sıra, içinde hangi maddelerin kullanıldığını bildiğiniz için, alerjik reaksiyonlar ve yan etkisinde bırakır sizin için oldukca azca risk oluşturacaktır. Bunun haricinde istediğiniz rengi elde etmek için tarifi değişik oranlara nazaran ayarlayabilirsiniz. İşte organik ev yapımı bronzlaştırıcı tarifler…

Pişmemiş kakao tozu maskesi

Pişmemiş kakao, sağlığınız açışısından büyük ehemmiyet taşır. Bilhassa güzellik sektöründe oldukca kullanılan pişmemiş kakao, antioksidanlar bakımından varlıklı bir besindir. Kakao, vücuttaki zararı dokunan özgür radikalleri engellemeye destek sağlar ve cildi güneşn zararı dokunan ışınlarından korur. Bu bileşendeki C vitamini ve mahnezyum içinde ne olduğu cildin sıhhatli kalmasına destek olurken, omega-6 asitleri hücresel iyileşmeye destek sağlar. Kakao bununla birlikte cilde kan akışını sağlar ve parlamasına destek sağlar.

Malzemeler: 

-2 yiyecek kaşığı pişmemiş kakao
-2 yiyecek kaşığı kokusuz beyaz nemlendirici krem

Iyi mi yapılır: 

-Bir kase içinde iki malzemeyi iyice karıştırın.
-Malzemelerin iyice karıştığından güvenilir olun.
-Kazandığınız karışımı bronzlaşmak istedğiniz bölgeklere eşit olarak uygulayın.
-Eğer daha koyu bir cilt istiyorsanız, üstüne bir kat daha geçin.
-İstenilen rengi elde etmek için kakao tozu mikratını artırabilirsiniz.

Püf noktalar: Ev  yapımı bronzlaştırınız için kullanacağınız beyaz losyonun kokusuz ve içinde zararı dokunan kimyasallar bulunmamasına dikkat edin. Cildinizi yumuşak ve esnek tutacak etkilere haiz bir nemlendirici kullanın.

Siyah çay maskesi

Siyah çayın, güne başlamanıza destek olacak gıda değerleri bulunur. Siyah çay bilhassa saç ve cilt için yararlı besinlere haizdir.Antioksidanlar açısından C ve E vitaminleri ihtiva eder. Göz torbalarında kullanılan siyah çayın bronzlaştırıcı etkiside büyüktür. Herhangi bir yan tesiri olmayan siyah çay, cildinizi zararı dokunan maddelere karşı da koruyacaktır.

Malzemeler:

-2 tane organik siyah çay poşeti
-1/4 bardak su
-2 yiyecek kaşığı kokusuz beyaz losyon

Iyi mi yapılır:

-Çay poşetlerini 1 su bardağı sıcak suda demleyin.
-Bir kabın içine 2 yiyecek kaşığı beyaz losyonu ve suyu karıştırın.
-Son olarak demlediğiniz çayı içine ilave edin.
-Malzemeleri karıştırmak için bir el blendırı kullanın.
-Kazandığınız losyonu bir kaba dökün.
-Losyonu istenilen alanlara eşit olarak uygulayın.
-İstediğiniz neticeleri alana kadar günlük losyon olarak kullanın.

Püf noktalar: En iyi netice için organik ve saf siyah çay kullanın. Daha koyu bir renk tonu için, çayı demlerken su miktarını azaltın. Alternatif olarak çay poşeti sayısını da artırabilirsiniz.

İpuçları:

– Tüm bu karışımları uygulamadan ilkin cildinize peeling yapın.
– Karışımları uyguladıktan sonrasında, ortalama 5 dakika bekleyin ve ikinci katı uygulamadan ilkin kurumasını bekleyin.
– Ev yapımı bronzlaştırıcı karışımlar kalıcı etkisinde bırakır bırakmaz. Eğer kalıcı bir görünüm elde etmek istiyorsanız, her gün yaptığınız karışımları uygulamanız gerekir.

(Toplam: 29, Bugün: 1 )